im

Storm of Souls 2021 – Ganzer Film – Lektor PL

Burza Dusz to estoński dramat historyczny z 2021 roku w reżyserii Tanela Toomiego.

Akcja filmu rozgrywa się w Estonii w 1919 roku i opowiada historię 15-letniego chłopca, który wstępuje do Estońskiej Armii Narodowej, aby walczyć o niepodległość swojego kraju.

Film jest mocnym i przejmującym obrazem wojny i jej tragicznych skutków. Oglądając go, trudno nie współczuć bohaterom, którzy zmuszeni są stawiać czoła nieludzkim wyzwaniom. Burza Dusz to film, który na długo pozostanie w pamięci widzów.

Film zdobył wiele nagród na festiwalach filmowych, w tym Nagrodę FIPRESCI na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2021 roku.

Nachdem er die Hölle des Ersten Weltkriegs überlebt und seine Liebe und Familie verloren hat, fragt sich ein junger Lette, ob seine Bemühungen Sinn machten. Artus kommt nach Hause, um noch einmal von vorne anzufangen.

Łotwa. Wybuch I wojny światowej przerywa miłosną idyllę szesnastoletniego Artursa. Po utracie matki i domu zdesperowany chłopak postanawia zaciągnąć się do wojska. Marzy o zostaniu bohaterem, jednak wojna okazuje się wyglądać zupełnie inaczej niż sobie wyobrażał – nie ma chwały, nie ma sprawiedliwości. Jest tylko rozpacz. W końcu Arturs znajduje w sobie siłę do stoczenia ostatecznej bitwy i wraca do domu, aby zacząć wszystko od nowa.

lettisch Theater historisch ab 2019 nach Anweisung von Dzintars Dreibergs, Verfilmung des Romans Aleksandrs Grüns. Der Film war das Spielfilmdebüt eines Regisseurs, der zuvor nur Dokumentarfilme drehte.

Was denken Sie?

Bemerkungen

Schreiben Sie einen Kommentar

Wird geladen…

0
Veteran

Geschrieben von admin

InhaltsautorGaleristGeschichtenerzählerBildermacherVideo MacherJahre der MitgliedschaftEmoji AddictUp / Down Voter

Die Augen des Teufels 2021 - Der gesamte FILM von Patryk Vega

laughter-is-the-best-medicine

Śmiech to zdrowie – dlaczego warto znaleźć czas na oglądanie śmiesznych filmów