im

Narkotyki w służbie armii: 2022 (HD) – Dokument (Lektor PL)


Film “Dr Delirium and The Edgewood Experiments” to dokument o tajnych eksperymentach na ludziach, które prowadziła amerykańska armia w latach 1955-1975. Film opiera się na wywiadzie z dr Jamesem Ketchumem, który był odpowiedzialny za podawanie psychotropowych substancji żołnierzom w celu sprawdzenia ich wpływu na zachowanie i zdolności bojowe. Film pokazuje też świadectwa weteranów, którzy przeżyli te eksperymenty i do dziś borykają się z ich skutkami.

Film jest szokujący i poruszający, ponieważ ujawnia jeden z najmroczniejszych rozdziałów historii USA. Film pokazuje, jak armia traktowała ludzi jak króliki doświadczalne, poddając ich działaniu środków takich jak sarin, LSD czy BZ. Film zawiera też niepublikowane wcześniej materiały filmowe z eksperymentów, które ukazują cierpienie i dezorientację ofiar. Film stawia też pytania o etykę i moralność takich działań, a także o odpowiedzialność i konsekwencje dla sprawców i ofiar.

Film jest dobrze zrealizowany i zmontowany, a narracja jest prowadzona przez samego dr Ketchuma, który próbuje usprawiedliwić swoje działania argumentami naukowymi i patriotycznymi. Film jednak nie pozwala zapomnieć o ludzkim wymiarze tragedii, która miała miejsce w Edgewood. Film może być jednak trudny do oglądania dla niektórych widzów ze względu na drastyczne sceny i tematykę.

Was denken Sie?

Bemerkungen

Schreiben Sie einen Kommentar

Wird geladen…

0
Veteran

Geschrieben von admin

InhaltsautorGaleristGeschichtenerzählerBildermacherVideo MacherJahre der MitgliedschaftEmoji AddictUp / Down Voter
MURANSKI-NAJMAN-F2F-BIJATYKA-NAJMANA-uwaga-3d-legia-warszawa-poznan-wroclaw-ig-legiawarsaw

MURANSKI NAJMAN – zaatakował za kulisami za to co mu zrobił podczas face to face

Czarnobyl-W-Tajnych-Archiwach-KGB-odc-1-Katastrofa-dokument-lektor-pl-2022-HD

Czarnobyl w Tajnych Archiwach KGB: Odcinek 1 – Katastrofa (Dokument Lektor PL 2022