im

Tajemnice III Rzeszy – tajna broń Hitlera – Dokument – Lektor PL


Film dokumentalny z serii „Tajemnice III Rzeszy”
Nazwa odcinka: Poszukiwanie bomby Hitlera.

W ostatnich miesiącach II wojny światowej Amerykanie intensywnie pracowali nad bombą atomową w obawie, że Hitler uzyska możliwość jej zastosowania jako pierwszy. Jak pokazują dokumenty udostępniane w ramach otwierania archiw, już w marcu 1945 r. armia niemiecka przeprowadziła pierwsze testy z nowym rodzajem broni. Zarówno Amerykanie, jak i Rosjanie mieli tego świadomość. Twórcy programu szukają odpowiedzi na pytanie, jak daleko zaawansowane były prace Hitlera nad bombą atomową. Amerykanie utrzymywali, że zajmując kolejne ziemie III Rzeszy, odkrywali miejsca, plany i nazwiska osób nadzorujących program atomowy. Były to sekretne projekty, prowadzone pod nadzorem SS w odległych zakątkach kraju, m.in. w pobliżu austriackiego Linz, w których wykorzystywano pracę więźniów obozów koncentracyjnych.

O cyklu Tajemnice III Rzeszy:
Wieloodcinkowy dokument po polsku o nieznanych faktach z dziejów Trzeciej Rzeszy. Nigdy niepublikowane dokumenty i wypowiedzi ludzi, którzy wspominają tamte czasy oraz rozmowy z naukowcami badającymi historię Trzeciej Rzeszy.

Jeżeli spodobał Ci się film, tutaj możesz zobaczyć pozostałe odcinki cyklu Tajemnice III Rzeszy:

A jeżeli film spodobał Ci się bardzo, ucieszyłbym się z subskrypcji kanału: https://www.youtube.com/channel/UCdk61St2M_r5zy-Ri0aPL2w?sub_confirmation=1 (subskrybując kanał nie przegapisz kolejnych odcinków).

Na moim kanale znajdziesz również inne ciekawe filmy dokumentalne, warto się rozejrzeć.

#retrowizja #dokumenalny #dokument #tajemnice
Suffix: Dokument lektor PL, dokument historyczny.

Was denken Sie?

Bemerkungen

Schreiben Sie einen Kommentar

Wird geladen…

0
Veteran

Geschrieben von admin

InhaltsautorGaleristGeschichtenerzählerBildermacherVideo MacherJahre der MitgliedschaftEmoji AddictUp / Down Voter
Krag-Putina-2024-Caly-film-Lektor-PL

Putin i jego pierestrojka – Zausznicy Kremla – Dokument – Lektor PL