in

Storm of Souls 2021 - Full Movie - Lektor PL

Burza Dusz to estoński dramat historyczny z 2021 roku w reżyserii Tanela Toomiego.

Akcja filmu rozgrywa się w Estonii w 1919 roku i opowiada historię 15-letniego chłopca, który wstępuje do Estońskiej Armii Narodowej, aby walczyć o niepodległość swojego kraju.

Film jest mocnym i przejmującym obrazem wojny i jej tragicznych skutków. Oglądając go, trudno nie współczuć bohaterom, którzy zmuszeni są stawiać czoła nieludzkim wyzwaniom. Burza Dusz to film, który na długo pozostanie w pamięci widzów.

Film zdobył wiele nagród na festiwalach filmowych, w tym Nagrodę FIPRESCI na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2021 roku.

After surviving the hell of World War I, losing his love and family, a teenage Latvian wonders if his efforts made sense. Artus comes home to start all over again.

Łotwa. Wybuch I wojny światowej przerywa miłosną idyllę szesnastoletniego Artursa. Po utracie matki i domu zdesperowany chłopak postanawia zaciągnąć się do wojska. Marzy o zostaniu bohaterem, jednak wojna okazuje się wyglądać zupełnie inaczej niż sobie wyobrażał – nie ma chwały, nie ma sprawiedliwości. Jest tylko rozpacz. W końcu Arturs znajduje w sobie siłę do stoczenia ostatecznej bitwy i wraca do domu, aby zacząć wszystko od nowa.

Latvian drama historical from 2019 as directed by Dzintars Dreibergs, screen adaptation of the novel Aleksandrs Grīns. The film was the feature debut of a director who previously made only documentaries.

What do you think?

Comments

Leave a Reply

Loading…

0
Veteran

Written by admin

Content AuthorGallery MakerStory MakerImage MakerVideo MakerYears Of MembershipEmoji AddictUp / Down Voter

The eyes of the devil 2021 - The entire FILM by Patryk Vega

laughter-is-the-best-medicine

Śmiech to zdrowie – dlaczego warto znaleźć czas na oglądanie śmiesznych filmów