w

Obcy przebudzenie 1997 – Cały FILM – Lektor PL

Po ponad dwustu latach Ripley wraca do życia dzięki zaawansowanej technice klonowania, podczas której jej DNA zmieszano z materiałem genetycznym obcego.

gatunek Horror / Sci-Fi

produkcja USA

Naukowcy postanawiają sklonować zmarłą 200 lat wcześniej Ellen Ripley. Obcy zaczyna natarcie.

Wydobywają z jej ciała zarodek Królowej obcych i izolują go. Chcą hodować obcy gatunek i uczynić z niego doskonałą broń. Ripley jest dla nich szczególnie ważna − łączy w sobie cechy obu ras.

Do statku − USM Auriga, na którym przeprowadzane są te eksperymenty cumuje statek Betty z załogą złożoną z przemytników. Handlarze sprzedają wojskowym ludzi, którzy stają się potem inkubatorami dla obcych (mają zostać wykorzystani do rozmnażania obcych). Plan jednak zawodzi. Krwiożercze istoty uciekają z klatek, zabijając prawie całą załogę.

Przeżywa tylko niewielka grupa, na czele z Ripley. W trakcie walk z obcymi okazuje się, że jedna z ocalałych − Annalee Call − jest androidem. Ripley 8 zostaje porwana przez Królową Ksenomorfów, będącą de facto jej dzieckiem. Królowa rodzi krzyżówkę Ksenomorfa i człowieka. Noworodek zabija Królową, gdyż za swoją matkę uważa Ripley 8.

Młody obcy rusza jednak na łowy, próbując zabić pozostałych mieszkańców statku. Ostatecznie zostaje zabity przez samą Ripley, która używając swej zamienionej w kwas krwi wypala dziurę w szybie statku i wyrzuca obcego w przestrzeń kosmiczną. Dołącza do pozostałych przy życiu, po raz pierwszy od kilkuset lat wraca na Ziemię.

Film otrzymał mieszane recenzje od krytyków, którzy chwalili efekty specjalne, reżyserię i grę aktorską, ale krytykowali scenariusz i tempo filmu. Film był również sukcesem komercyjnym, zarabiając ponad 161 milionów dolarów na całym świecie.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
Veteran

Napisane przez admin

Content AuthorGallery MakerStory MakerImage MakerVideo MakerYears Of MembershipEmoji AddictUp/Down Voter

Cała Gala – Fame MMA 12 – Wszystkie walki linki

Obcy Przymierze 2017 – Cały Film – Lektor PL