w

Obcy Przymierze 2017 – Cały Film – Lektor PL

Kontynuacja filmu „Prometeusz” z 2012 roku, wchodzący w skład serii prequeli sagi „Obcy”

Legendarny reżyser Ridley Scott, twórca ”Łowcy androidów” i ”Marsjanina”, powraca do świata, który stworzył w filmie ”Obcy – 8 pasażer Nostromo”, zaliczanym do klasyki kina science fiction.

Jest to sequel filmu Prometheus z 2012 roku i prequel filmu Obcy z 1979 roku. Film opowiada historię załogi statku kosmicznego Covenant, która przybywa na odległą planetę w poszukiwaniu nowego domu dla ludzkości. Załoga szybko odkrywa, że planeta jest domem dla niebezpiecznych obcych stworzeń.

Krótko po swojej aktywacji, David rozmawia z Peterem Weylandem w apartamencie nad jeziorem. Android odnosi się z niechęcią do służenia ludziom, mimo że on sam jest nieśmiertelny, a ludzie nie. Wiele lat później, statek USCSS Przymierze wiozący 2000 kolonistów będących w hibernacji, jest w drodze na planetę Origae−6. W pewnym momencie statek został uderzony przez falę powodującą awarię na pokładzie. Załoga szybko wybudza się, niestety nie obeszło się bez strat. Śmierć poniósł mi.n. kapitan załogi, a zarazem mąż Daniels − Jake Branson który nie zdążył wybudzić się na czas i spłonął w kapsule. Zginęło również 47 kolonistów.

Film został dobrze przyjęty przez krytyków, którzy chwalili jego efekty specjalne, reżyserię i grę aktorską. Film był również sukcesem komercyjnym, zarabiając ponad 400 milionów dolarów na całym świecie.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
Veteran

Napisane przez admin

Content AuthorGallery MakerStory MakerImage MakerVideo MakerYears Of MembershipEmoji AddictUp/Down Voter

Obcy przebudzenie 1997 – Cały FILM – Lektor PL

Oczy diabła 2021 – Cały FILM Patryka Vegi