w ,

Amazon wydaje duże pieniądze, aby zająć się UPS i FedEx

Amazon wydaje duże pieniądze, aby zająć się UPS i FedEx

Amazon od dawna stawia sobie za cel bycie najszybszym w wyścigu dostaw online. Jego raport o zarobkach za pierwszy kwartał w czwartek ujawnił, ile jest skłonny wydać, aby się tam dostać.

W rozmowie z inwestorami, CFO firmy Amazon, Brian Olsavsky powiedział:

„Wydatki kapitałowe firmy, w tym ekspansja logistyczna i koszty centrów danych, wzrosły aż o 80% w ciągu ostatnich 12 miesięcy.”

Podczas gdy pandemia koronawirusa zmusiła wiele firm do spowolnienia wydatków, Amazon przeznaczył zyski z powrotem na ekspansję fizyczną, zwiększając swoją obecność w transporcie i logistyce w całym kraju. Olsavsky powiedział, że firma dodała więcej magazynów i powiększyła flotę samolotów i ciężarówek liniowych. Amazon nadal rozwija również swoją zakontraktowaną sieć dostaw, często rozpoznawalną przez niebieskie samochody dostawcze marki Amazon, aby nadzorować ponad 100 000 kierowców.

Podsumowując, firma zwiększyła wydajność swoich wewnętrzne operacje logistyczne, znane jako AMZL, o 50% rok do roku, powiedział Olsavsky. Amazon spodziewa się, że przez resztę 2021 r. I potencjalnie do 2022 r. Będzie nadal wydawać duże wydatki w tych obszarach.

Rozwój logistyki ma kluczowe znaczenie dla firmy Amazon, która stara się przyspieszyć dostawy, a w przyszłości sprawić, że dostarczanie paczek będzie bardziej opłacalne. Olsavsky zasygnalizował, że Amazon robi postępy na tym froncie, zwracając uwagę, że „obecnie nasze koszty są bardzo konkurencyjne w stosunku do naszych opcji zewnętrznych”. Nie jest jasne, czy Amazon wypełnił tę lukę, jeśli chodzi o obszary wiejskie, które znacznie zwiększają koszty dostawy na ostatniej mili w porównaniu z regionami gęsto zaludnionymi.

Amazon nadal polega na trzeciej dostawcy usług, tacy jak UPS , FedEx i pocztą amerykańską w celu obsługi części dostaw. Jednak firma stale powiększała swoją flotę samolotów, ciężarówek i furgonetek, aby zbliżyć się do swoich partnerów transportowych. Według szacunków z sierpnia ubiegłego roku Amazon dostarcza teraz około dwóch trzecich swoich własnych pakietów.

Prowadząc własną sieć logistyczną i logistyczną, Amazon może nadal optymalizować proces przygotowywania i dostarczania paczek pod drzwi kupujących. Robiąc to, Amazon już przeszedł z modelu dostawy dwudniowej na dostawę w jeden dzień, a nawet w ten sam dzień.

„To, co widzimy, jest bardzo pomocne, możliwość kontrolowania całego przepływu produktów z magazynu do klienta końcowego ”- powiedział Olsavsky inwestorom podczas rozmowy telefonicznej. „Zmieniło się to, co zwykle było procesem wsadowym, w którym raz dziennie przekazywaliśmy dużą partię zamówień stronie trzeciej, powiedzmy, w proces ciągłego przepływu, w którym zamówienia opuszczają nasze magazyny pięć, sześć razy dziennie. , przechodząc przez środkową milę, a następnie do ostatecznej dostawy.

Ostatecznie te inwestycje w realizację zamówień i logistykę wzmacniają również firmę Amazon.” efekt koła zamachowego ”.

Coraz większa kontrola od końca do końca przesyłki paczki z magazynu do domu oznacza, że konsumenci„ uzyskują dokładniejsze szacunki dotyczące dostawy ”po tym, jak złożyłem zamówienie, powiedział Olsavsky. To sprawia, że takie rzeczy, jak usługa subskrypcji Amazon Prime, która ostatnio przekroczyła 200 milionów płacących członków, są warte wydatków dla konsumentów.

Ponieważ kupujący nadal gromadzą się w Amazon, popycha to więcej firm aby być obecnym w witrynie, a jeśli jeszcze nie są, kupuj reklamy i płać za wykorzystanie powierzchni magazynowej Amazon. Amazon zarabia na sprzedaży usług sprzedawców zewnętrznych, pobierając część każdej sprzedaży i pobierając opłaty od sprzedawców, którzy korzystają z jego magazynów. Przychody w tym segmencie wzrosły w ciągu kwartału o 64%.

Sprawdz politykę monopolistyczną Amazonu i jego wejście do Polski.

Amazon już w Polsce. Czy przedsiębiorcy mają się czego obawiać?

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
Participant

Napisane przez Julitdm

Years Of Membership
Wartość Ethereum przekroczyła 3000 dolarów, aby w 2021 roku wzrosnąć czterokrotnie

Wartość Ethereum przekroczyła 3000 dolarów, w 2021 roku wzrośnie 4 krotnie

Fame MMA 10 – DATA, WALKI, MIEJSCE, ZAWODNICY. Kiedy jest się odbędzie Fame MMA 10?

Fame MMA 10 kiedy się odbędzie? Kto zawalczy?