w , ,

Bitcoin spadł poniżej ceny 50K dolarów. Ponad 200 miliardów dolarów zniknęło z rynku kryptowalut w jeden dzień

Ponad 200 miliardów dolarów zniknęło z rynku kryptowalut w jeden dzień, gdy bitcoin spadł poniżej 50 000 dolarów
  • Bitcoin i inne waluty cyfrowe spadły w piątek z powodu proponowanej podwyżki podatku od zysków kapitałowych ze strony prezydenta USA Joe Biden doprowadził do fali sprzedaży.
  • Bitcoin stracił 7,3% do 49 730 USD, według danych Coin Metrics. To pierwsza obrót bitcoina poniżej 50 000 USD od początku marca. Ether spadł do 2320 USD, co oznacza spadek o 8%. XRP , piąta co do wielkości kryptowaluta, spadła o 16%.
  • Bitcoin odbił się pod koniec piątku do ponad 51 000 $.
  • To wymazało ponad 200 miliardów dolarów wartości z całego rynku kryptowalut, zgodnie z danymi z CoinMarketCap.

Prezydent Biden ma podnieść podatek od długoterminowych zysków kapitałowych dla najbogatszych Amerykanów do 43,4%, w tym podatek wyrównawczy. Byłoby to wyższe niż najwyższa federalna stawka podatku dochodowego. Nowa stawka podatkowa miałaby zastosowanie do zwrotów z aktywów przechowywanych na rachunkach podlegających opodatkowaniu i sprzedanych po ponad roku.

Spowodowało to nocną wyprzedaż na giełdach, przy czym wszystkie trzy główne Amerykańskie indeksy kończą czwartkową sesję na minusie.

Obawy dotyczące propozycji podatku od zysków kapitałowych Bidena mogą dotyczyć inwestorów kryptowalutowych, którzy mieli za sobą wspaniały rok, w którym cena bitcoina wzrosła ponad sześciokrotnie w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Mimo to, jeden przedsiębiorca kryptograficzny powiedział, że Biden może wyświadczyć swojej branży przysługę.

„ A jakie lepsze zabezpieczenie niż to – pomimo dzisiejszej ceny spadek, prawdopodobnie spowodowany wspomnianą propozycją – zyskuje na wartości jak Bitcoin? ”

„ Sprawy są coraz bardziej ugruntowane , „Eric Demuth, dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Bitpanda, brokera aktywów cyfrowych, powiedział w piątek CNBC” Squawk Box Europe „. „Im więcej pieniędzy trafi na rynek, tym mniejsza będzie zmienność”.

„A dla inwestorów detalicznych, którzy tam wchodzą, strategia zawsze polega na wszystko w jednym koszyku i po prostu umieść bardzo małą część swojego portfela w kryptowalutach, w bitcoinach. Nie ma znaczenia, czy jesteś silnym wierzącym, czy nie, dywersyfikacja aktywów jest kluczowa. ”

Jednak obawy związane z regulacjami dotyczącymi bitcoinów nadal powodują zachmurzenie rynku. Jesse Powell, dyrektor generalny dużej giełdy kryptowalut o nazwie Kraken, ostrzegł, że rządy mogą ograniczyć korzystanie z bitcoinów i innych kryptowalut.

Indie planują wprowadzić prawo zakazujące handlu, a nawet posiadania kryptowalut, Reuters podał w zeszłym miesiącu . W lutym sekretarz skarbu USA Janet Yellen nazwała bitcoin „aktywem wysoce spekulacyjnym” i powiedziała, że martwi się potencjalnymi stratami dla inwestorów.

Władze na całym świecie zastanawiają się, jak regulować bitcoiny

Zastępca gubernatora Ludowego Banku Chin nazwał bitcoin „alternatywą inwestycyjną” w zeszłym tygodniu , co oznaczało bardziej postępowy ton w kryptowaluty po zaciekłej walce ze strony krajowych organów regulacyjnych w branży w 2017 i 2018 roku.

Dopiero co czekaliśmy na wycenę na ponad 200 tyś dolarów. Niestety po drodze pojawiły się spadki.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
Participant

Napisane przez Stasenknt

Years Of Membership
Samochody Tesli mogą jeździć, gdy nikt nie siedzi za kierownicą, stwierdzili inżynierowie Consumer Reports

Samochody Tesli mogą jeździć, gdy nikt nie siedzi za kierownicą, stwierdzili inżynierowie

Trebory-8-Gestosc-Swiata

Łubek gra na fortepianie