w , ,

Brytyjski regulator wykrył łącznie 30 przypadków zakrzepów krwi po wzięciu szczepionki AstraZeneca

Brytyjski regulator wykrył łącznie 30 przypadków zakrzepów krwi po westchnieniu szczepionki AstraZeneca
ZDJĘCIE PLIKU: Dawka szczepionki AstraZeneca COVID-19 jest gotowa w centrum szczepień o Newmarket Racecourse, pośród wybuchu epidemii koronawirusa w Newmarket, Wielka Brytania 26 marca 2021 r. REUTERS / Andrew Couldridge / Zdjęcie pliku

Brytyjskie organy regulacyjne wspomniały w czwartek, że zidentyfikowały 30 przypadki rzadkich zakrzepów krwi po wzięciu szczepionki AstraZeneca COVID-19, o 25 więcej niż wcześniej podała agencja.

The Medicines and Healthcare merchandise Regulatory Agency (MHRA) wspomniał, że nie miał takich doświadczeń związanych z krzepnięciem po wstrzyknięciu szczepionki wyprodukowanej przez BioNTech SE i Pfizer Inc.

W piątek regulator leków powiedział Financial Times i The Guardian, że siedmiu biorców szczepionki AstraZeneca zmarło po zarejestrowaniu rzadkich zdarzeń związanych z krzepnięciem krwi.

MHRA, European Medicines Agency i World Effectively being Group oświadczą pewnie ponownie, że korzyści płynące ze szczepionki w zapobieganiu COVID-19  przewyższają wszelkie możliwe kłopoty związane z zakrzepami krwi.

Niektóre międzynarodowe lokalizacje zakazują brania szczepionki AstraZeneca, podczas gdy inne prowadzą do wznowienia szczepień.

W dniu 18 marca brytyjski regulator ds. leków wspomniał, że było pięć przypadków rzadkiej krwi zakrzepowej wśród 11 milionów podanych wymazów.

W czwartek przypisuje się 22 doświadczeniom zakrzepicy żylnej zatoki mózgowej, niezwykle rzadkiej dolegliwości związanej z krzepnięciem mózgu i ośmiu doświadczeniom alternatywnym zdarzenia krzepnięcia związane z małą liczbą płytek krwi z pełnej 18,1 miliona podanych dawek.

dla najłatwiejszego na telefon na-tablet-portret-up dla tabletu poziomego for-desktop-up for-obszerny-desktop-up

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
Participant

Napisane przez MajoneX

Image MakerYears Of Membership
Egipskie mumie paradowały przez Kair w drodze do niedawnego muzeum

Egipskie mumie przewożone przez Kair w drodze do nowego muzeum

Billionaires2020 Lander SocialShare

Bezos, Musk – lista rekordowych miliarderów z listy Forbesa