w ,

Elon Musk nie mógł znaleźć pracy w 1995 roku, teraz odpowiedział na to

elon musk photo

W niedawnej odpowiedzi udzielonej użytkownikowi Twittera, Elon Musk wyjaśnił fakty dotyczące tego, jak zdecydował się założyć własne przedsiębiorstwo zamiast znaleźć pracę w 1995 r.

Najważniejsze fakty

  • W 1995 roku Musk złożył podanie o pracę w firmie internetowej Netscape.
  • Musk wyjaśnił w tweecie, że firmy i takie prace były wówczas rzadkie.
  • Musk w końcu wymyślił swój własny startup, Zip2, w tym roku.

Kolejne wspomnienie z przeszłości Elona Muska przejęło Twittera, ponieważ użytkownik podzielił się okresem, w którym dyrektor generalny Tesli nie był w stanie znaleźć pracę dla siebie. Musk szybko wskazał, że tak się nie stało.

W niedawnym tweecie użytkownik Twittera, Pranay Pathole, podzielił się incydentem z życia Muska z 1995 roku. pracę w Netscape, przesyłając swoje CV. Pranay zwrócił uwagę, że obecny dyrektor SpaceX nie dostał pracy.

Napisał, że Musk nie może dostać pracy, ponieważ był zbyt nieśmiały, by rozmawiać z kimkolwiek w firmie. Musk postanowił założyć swój pierwszy start-up ze swoim bratem i innym partnerem w tym samym roku jako alternatywę. Firma stała się znana jako Zip2.

„W 1995 roku @elonmusk chciał współpracować z firmą internetową, złożył podanie o pracę w Netscape, przesłał swoje CV, próbował spędzać czas w ich lobby, ale był zbyt nieśmiały, żeby z kimkolwiek rozmawiać. Dlatego założył własną firmę internetową (Zip2), ponieważ nie mógł nigdzie znaleźć pracy. ”

Elon Musk tweet

(Zdjęcie: Twitter / Pranay Pathole)

Musk sprawdza fakty

To jednak nie jest prawdą. Wersja historii Pranaya wymagała sprawdzenia faktów, a Musk szybko to zapewnił.

Musk wyjaśnił, że w rzeczywistości mógł dostać pracę w tamtym czasie. Jedynym wyzwaniem było znalezienie pracy w firmie internetowej. Wynika to z faktu, że w 1995 r. Nie było wielu firm internetowych.

W każdym przypadku okazała się to zdumiewająco dobra decyzja dla Muska. W końcu zaczął pracować nad Zip2, który sprzedał w 1999 roku i zgarnął ponad 20 milionów dolarów. Pieniądze stały się podstawą dla PayPal, a ostatecznie dla SpaceX i Tesli.

Musk tweet 2

(Zdjęcie: Twitter / Elon Musk)

Więc Elon Musk, taki jaki znamy dzisiaj, powstał, ponieważ nie mógł znaleźć pracy w firmie internetowej.

W innej takiej wymianie na Twitterze Musk podzielił się że kiedyś pracował w firmie produkującej gry wideo w Palo Alto w wczesnych latach 90. Napisał, że musiał „wyraźnie odwrócić rejestry procesora”, ponieważ komputery były wówczas zbyt wolne.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
Participant

Napisane przez qwqwerqewr4514242

Years Of Membership
Shorten

Rola krótkich linków w promowaniu marki osobistej

SpaceX wystrzeli astronautów z ponownie wykorzystaną rakietą i statkiem kosmicznym: Oto, co powinieneś wiedzieć

SpaceX wystrzeli astronautów używaną rakietą i statkiem kosmicznym