w , ,

Huawei ma kłopoty. Co dalej z firmą?

thumb2 huawei logo light neon art huawei emblem huawei neon logo creative art 1

Huawei nie ma optymistycznych prognoz na przyszłość. Na rynku krajowym nadal jest liderem tylko w jednej branży (budowa 5G). Jednak i tutaj ma duży problem.

Zakaz dostaw komponentów Huawei przez rząd USA uderzył w firmę, która straciła dominującą pozycję w Chinach.

Jak szacuje Counterpoint Research, udział firmy w rynku spadł w styczniu do 16%, a w pierwszym kwartale ubiegłego roku, uwzględniając sprzedane egzemplarze, udział ten wyniósł aż 41%.

Ze względu na ograniczenia amerykańskie firma musiała sprzedać markę Honor. W związku z problemami z dostawą procesorów i modemów 5G, Huawei skupił się na segmentach rynku high-end.

Inne chińskie marki, takie jak Oppo i Vivo wykorzystują kłopoty Huawei. W styczniu Oppo po raz pierwszy zajęło pierwsze miejsce w Chinach z 21% udziałem. Vivo osiąga 20%. na rynku. Sytuacja Huawei na chińskim rynku w tym roku będzie bardzo trudna. Oppo wprowadzi na rynek swój flagowy produkt Find X3 11 marca i zwiększy sprzedaż serii Reno 5 i A. Xiaomi właśnie rozpoczęło sprzedaż smartfonów Mi11.

Dlatego nie można wykluczyć, że Huawei ostatecznie zostanie zdetronizowany poza pierwszą piątkę producentów telefonów,

Oczywiście – Huawei to nie tylko smartfony i 5G. To także komputery, zegarki, okulary i wszelkie inne gadżety. Problem polega na tym, że chociaż mogą się dobrze sprzedawać (zwłaszcza laptopy), jest mało prawdopodobne, aby dochody z nich nadrobiły straty poniesione przez sektor mobilny. Na przykład, jeśli Huawei zostanie wyparty z Europy lub przegra z konkurentami (takimi jak Nokia, Ericsson, vivo, Cisco), może to oznaczać ostateczny konie giganta.

Jeśli tak się stanie, będzie to jedna z najbardziej katastrofalnych porażek w historii przemysłu naukowo-technicznego, być może porównywalna tylko z tym, co stało się z Nokią dziesięć lat

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
Veteran

Napisane przez admin

Content AuthorGallery MakerStory MakerImage MakerVideo MakerYears Of MembershipEmoji AddictUp/Down Voter
bb3a4b05e9de24270c627d0c0304e27f7ab59226.jpg.crdownload

Amazon już w Polsce. Czy przedsiębiorcy mają się czego obawiać?

kiedy fame 10 1

FAME MMA 10 zostało przeniesione. Gala odbędzie się…