w , ,

Jak działa algorytm Instagrama: wszystko, co musisz wiedzieć

Instagram Algorithm

Omówimy czynniki, które wpływają na ranking Twoich treści i wyjaśnimy, dlaczego algorytm Instagrama jest tak naprawdę świetny dla marketerów.

Dowiesz się więcej o Instagramie

Spis treści

  • Najważniejsze czynniki rankingowe algorytmu Instagrama
  • Odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące algorytmu na Instagramie
  • Podejście marketera do udostępniania treści w kanale IG

Algorytm Instagrama został wprowadzony, aby pomóc w wyświetlaniu najlepszych, najbardziej odpowiednich treści każdemu użytkownikowi za każdym razem, gdy sprawdzają swój kanał na Instagramie. Pytanie brzmi – w jaki sposób Instagram określa, które treści spełniają te kryteria?

Dowiesz się jak zwiększyć Twoje szanse umieszczania treści na osi czasu na Instagramie większej liczby osób.

Jak działa algorytm Instagrama? 6 kluczowych czynników rankingowych

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego zawsze wydaje się, że istnieje nowy algorytm Instagrama, to dlatego, że algorytm używa uczenia maszynowego , aby dostosować to, co pojawia się w kanale Instagram każdej osoby. Strona eksploracji na Instagramie działa w ten sam sposób – sprawdza konta, z którymi wchodziłeś wcześniej w interakcję i wykorzystuje te interakcje, aby sugerować treści, które Twoim zdaniem mogą Ci się spodobać.

Ale algorytm Instagrama bierze pod uwagę o wiele więcej. Instagram ujawnił, że istnieje sześć czynników , które decydują o tym, co widzisz w swoim kanale na Instagramie : zainteresowanie, aktualność, związek, częstotliwość, śledzenie i wykorzystanie.

1. Zainteresowanie: ile według przewidywań Instagrama będzie cię interesować dany post

Instagram wspomniał, że najpierw pokazuje treści, które prawdopodobnie Cię zainteresują:

„Kolejność zdjęć i filmów w Twoim kanale będzie zależała od prawdopodobieństwa, że będziesz zainteresowany zawartością, twoich relacji z osobą publikującą i aktualność posta.”

Instagram sprawdza swoją przeszłą aktywność, aby ocenić potencjalne zainteresowanie. Tak więc, jeśli istnieje określony gatunek treści, z którymi częściej się angażujesz (np. Jedzenie), Instagram może umieszczać treści z tego gatunku (np. Jedzenie, restauracje itp.) Wyżej na Twoim kanale.

Rzecznik Instagrama powiedział Business Insider ten ranking postów na Instagramie nie jest konkursem popularności. Posty z mniejszym zaangażowaniem, które są dla Ciebie bardziej istotne, nadal mogą pojawiać się u góry Twojego kanału.

2. Terminowość: jak aktualne są posty

Kolejnym kluczowym składnikiem algorytmu Instagrama jest aktualność. Instagram chce pokazywać posty, które są najnowsze. Algorytm Instagrama załaduje tylko nowe posty między Twoją obecną a ostatnią wizytą. Instagram pokazuje tylko posty utworzone między twoją obecnością na aplikacji.

3. Związek: Konta, z którymi regularnie się kontaktujesz

Instagram nie chce, abyś przegapił ważne posty od znajomych i rodziny, takie jak post o zaręczynach znajomego. Oznacza to, że treści od Twoich „najlepszych przyjaciół” prawdopodobnie zajmują wyższą pozycję na Twoim kanale.

Aby określić, kim są Twoi najlepsi przyjaciele, algorytm Instagrama bada Twoje przeszłe interakcje, aby zobaczyć, z którymi kontami korzystasz z najczęściej. Wyszukiwania profili są także sygnałem, na który Instagram patrzy podczas oceniania postów do wyświetlania w Twoim kanale.

4. Częstotliwość: jak często użytkownik otwiera Instagram

Za każdym razem, gdy użytkownik otwiera aplikację, algorytm próbuje wyświetlić najlepsze posty od ostatniej wizyty.

Jeśli otworzysz Instagram raz dziennie, zobaczysz posty, które według algorytmu Instagrama są najbardziej odpowiednie dla całego dnia. Jeśli jednak otwierasz Instagram co godzinę, aplikacja próbuje pokazać Ci najbardziej odpowiednie treści, których wcześniej nie widziałeś.

5. Następujące: Treść ze wszystkich kont, które obserwuje użytkownik

Jeśli śledzisz tysiące kont na Instagramie, algorytm musi sortować więcej treści, aby zdecydować, co pokazać ci za każdym razem, gdy otwierasz aplikację. Oznacza to, że użytkownicy, którzy obserwują dużą liczbę osób, mogą widzieć mniej z każdego konta indywidualnego, podczas gdy użytkownicy, którzy obserwują tylko kilka wybranych kont, prawdopodobnie zobaczą więcej od swoich najbliższych znajomych lub ulubionych.

6. Użycie: czas spędzany przez użytkownika na Instagramie

To, czy użytkownik ma tendencję do przeglądania Instagrama w krótkich seriach lub dłuższych sesjach, może również wpływać na to, co pokazuje algorytm. Jeśli użytkownik woli krótkie wizyty na Instagramie, algorytm zapewnia, że najpierw pokazuje najbardziej trafne posty, podczas gdy dla użytkowników, którzy wolą dłuższe sesje przeglądania, może zapewnić głębszy katalog świeżych treści do przeglądania.

Dlaczego algorytm Instagrama to dobra rzecz

Menedżerowie mediów społecznościowych często próbują wymyślić, jak pokonać algorytm Instagrama, kiedy powinni się na nim opierać. Zamiast udostępniać hacki algorytmów Instagrama, które nie pomagają w dłuższej perspektywie.

Kiedy platformy mediów społecznościowych odchodzą od chronologicznego przekazu, zawsze dochodzi do publicznego oburzenia. Ale kanały chronologiczne nie są tak dobre, jak myślisz. Raporty dotyczące kont twórców na Instagramie że „od czasu przejścia na rankingowy kanał, przeciętny post jest teraz oglądany przez 50% więcej obserwujących niż w modelu chronologicznym”.

Dzięki uczeniu maszynowemu algorytm zapewnia, że użytkownicy zobaczą treści, którymi są najbardziej zainteresowani, a to oznacza, że konta biznesowe uzyskują bardziej ukierunkowanych odbiorców.

Tak długo, jak tworzysz angażujące, istotne i aktualne treści, algorytm Instagrama jest dla Ciebie w rzeczywistości zaletą. Prezentowanie świetnych treści większej liczbie osób pomaga lepiej niż wtedy, gdy posty były ułożone w odwrotnej kolejności chronologicznej.

Często zadawane pytania dotyczące algorytmu Instagrama

Czy algorytm Instagrama preferuje zdjęcia lub filmy?

Instagram nie przykłada dodatkowej wagi do filmów ani zdjęć w swoim kanale. Jeśli jednak dane pokazują, że określony użytkownik woli angażować się w filmy wideo niż zdjęcia, ten konkretny użytkownik może zobaczyć więcej treści wideo w swoim kanale.

Czy zbyt częste publikowanie wpływa na ranking?

Konta na Instagramie nie są gorsze pod względem częstego publikowania treści. Chociaż Christina d’Avignon, projektantka produktu dla kanału na Instagramie, zrobiła to powiedz The Verge : „Upewniamy się, że Twój kanał jest zróżnicowany, abyśmy mogli podzielić posty”.

Czy algorytm traktuje konta biznesowe i osobiste inaczej?

Instagram nie zapewnia dodatkowych korzyści  na kontach osobistych lub firmowe, więc zmiana nie poprawi Twojego zasięgu.

Czy publikowanie relacji lub filmów na żywo wpłynie na ranking?

Tworzenie Historie na Instagramie lub transmisje na żywo na Instagramie nie wpłyną na pozycję Twoich treści w kanale.

5 sposobów, aby algorytm Instagrama działał dla Ciebie

Zamiast aby ci powiedzieć, jak pokonać algorytm Instagrama, poniżej wyjaśnimy, jak się do niego oprzeć i wykorzystać go na swoją korzyść.

1. Korzystaj z najnowszych funkcji

Wdrażanie nowych funkcji jest ważne dla Instagrama, dlatego sprawia, że nowsze funkcje są bardziej widoczne w aplikacji. Należy zauważyć, że nie oznacza to, że algorytm Instagrama automatycznie faworyzuje określony typ postów. Daje to jednak nowym funkcjom pierwszorzędne miejsce, takie jak umieszczanie relacji z Instagrama na samej górze ekranu lub, ostatnio, przeniesienie ikony Kołowrotków Instagrama na środek paska menu.

2. Zmieniaj typy postów

Korzystanie z różnych typów postów – pojedynczy obraz, posty z karuzeli, IGTV, Reels, Stories i Lives – jest kluczem do pomyślnego poruszania się po algorytmie Instagrama.

Powszechne jest błędne przekonanie, że algorytm Instagrama przedkłada wideo nad zdjęcia. W rzeczywistości algorytm faworyzuje wszystko, z czym każdy użytkownik ma najwięcej interakcji. Na przykład, jeśli ktoś ma tendencję do polubienia i komentowania Reeli na Instagramie częściej niż w innych typach postów, algorytm Instagrama faworyzuje Klipy dla tej osoby.

To powszechne błędne przekonanie, że Instagram przedkłada wideo nad zdjęcia. W rzeczywistości algorytm faworyzuje wszystko, z czym indywidualny użytkownik ma najwięcej interakcji.

Udostępnianie treści w różnych formach pomaga dotrzeć do szerszego grona osób. Poza tym to świetny sposób na zmianę przeznaczenia treści. Nie każdy ogląda film, więc możesz zamienić zawartość wideo w post karuzeli. Możesz też odwołać się do miłośników Instagram Stories, ponownie udostępniając posty w swoich Stories.

3. Publikuj w najlepszych godzinach dla Twojego biznesu

Terminowość to jeden z kluczowych czynników rankingowych algorytmów.

Aby znaleźć najlepszy czas na publikację, weź pod uwagę dwie rzeczy:

    1. Gdy Twoja największa liczba obserwujących są aktywni na platformie
    2. Kiedy Twoja marka jest dla nich najbardziej odpowiednia.

To dwutorowe podejście jest czymś, co Emma Ward, menedżer ds. Marketingu w barze koktajlowym w Nowej Anglii Sokowalnia.

Emma będzie publikować informacje o promocjach lub nowościach, gdy większość jej obserwujących jest online, a także o produktach The Juicery z samego rana (około 7.30-8 rano), kiedy są najbardziej odpowiednie dla dziennych harmonogramów jego obserwatorów.

Jeśli chcesz znaleźć najlepszy czas na publikację specjalnie dla Twojej firmy , funkcja odpowiedzi bufora podaje trzy sugestie dotyczące czasu publikacji, dzięki czemu możesz zaplanować swoje posty na Instagramie i zmaksymalizuj swój zasięg.

Funkcja odpowiedzi bufora wykorzystuje dane z Twoich poprzednich postów i aktywności obserwujących, aby obliczyć najlepsze wyniki razy do wysłania.

To jedna z ulubionych pozycji Emmy Funkcje bufora , „Funkcja przewidywania„ najlepszego czasu na publikowanie ”w analityce Buffera zmienia zasady gry”, mówi. – Espe szczególnie w przypadku moich mniejszych kont, naprawdę szukam tego narzędzia, aby zobaczyć sugerowane czasy w oparciu o to, kiedy nasi obserwatorzy są online i kiedy są zaangażowani. ”

buffer analytics answers 1

4. Utwórz strategię hashtagów

Ponieważ użytkownicy mogą wyszukiwać hashtagi, a nawet je śledzić, dodanie ich do każdego posta zwiększa Twoje szanse na dotarcie do szerszej publiczności. Ponadto badania pokazują, że posty z hashtagami są bardziej zaangażowane niż te bez.

Oszczędź czas dzięki Menedżer skrótów bufora , co pozwala na zapisywanie grup hashtagów w celu łatwego dodawania do postów później dzięki funkcji pierwszego komentarza na Instagramie. Dzięki naszemu Menedżerowi Hashtagów możesz tworzyć unikalne grupy hashtagów dla często używanych motywów. Na przykład firma obuwnicza, taka jak Luna Sneakers, może mieć oddzielne grupy hashtagów dla swoich butów do biegania i modowych trampek.

hashtag group
Menedżer hashtagów bufora umożliwia tworzenie i zapisywanie grup hashtagów, które można dodawać do postów na Instagramie.

Markowe hashtagi – takie jak #lovemylunas i #lunarunning – to świetny sposób na skupienie uwagi ludzi na firmie. Markowe hashtagi nie tylko pomagają w budowaniu świadomości marki, ale także ułatwiają znajdowanie treści tworzonych przez klientów.

4. Skoncentruj się na autentycznym zaangażowaniu

Algorytm Instagrama nagradza zaangażowanie. Więc zamiast marnować energię na hacki algorytmów Instagrama, które dają tylko krótkoterminowe wyniki, skup się na połączeniach, które budujesz z publicznością .

Upewnij się, że odpowiadasz na bezpośrednie wiadomości i komentarze do Twoich postów. Im więcej kontaktujesz się z fanami, tym lepiej.

Ale naprawdę łatwo przegapić nowe komentarze wśród polubień, obserwować i wspominać o powiadomieniach na Instagramie.

Kolejny prosty sposób na zachęcenie do zaangażowania polega na użyciu interaktywnych naklejek, takich jak ankiety, pytania i rankingi w ruchomej skali, na Historie na Instagramie . I nie zapomnij o treściach tworzonych przez użytkowników. Ludzie uwielbiają oglądać własne zdjęcia i filmy udostępniane na stronach marek.

Firma oferująca przekąski Pipcorn pozwala klientom wyrażać pochwały, ponownie udostępniając treści klientów w ich relacjach na Instagramie.

5. Skorzystaj z narzędzi analitycznych, aby zobaczyć, co działa

Jak wspomnieliśmy powyżej, Instagram udostępnił: „Kolejność zdjęć i filmów w Twoim kanale będzie zależała od prawdopodobieństwa, że będziesz zainteresowany treścią . ”

Jednym z najlepszych sposobów, aby zrozumieć, co widzowie lubią oglądać i czym są zainteresowani, jest zagłębienie się w Instagram Stories Dane analityczne Instagrama .

Korzystanie z usługi Instagram Insights możesz sprawdzić, które z Twoich postów miały najwięcej interakcji. Możesz także sortować posty według większości komentarzy, polubień i zapisów, jeśli chcesz zagłębić się w bardziej szczegółowe informacje

Wskaźniki zaangażowania

Dzięki aplikacji Instagram Insights możesz mierzyc oglądaność według różnych wskaźników zaangażowania.

Analiza bufora pomoże Ci również odkryć najwyższe – posty angażujące za pomocą kilku kliknięć:

instagram engagement 1
Najnowsze posty na Instagramie posortowane według wskaźnika zaangażowania w buforze.

Gdy masz już listę swoich najbardziej angażujących postów na Instagramie, możesz zacząć identyfikować, jakie mogą mieć podobieństwa. Na przykład:

  • Jakie są typy postów?
  • Jaki jest styl kreacji?
  • Jaka jest struktura napisów?

Dzięki tym danym możesz rozpocząć inżynierię wsteczną tego, w co Twoi odbiorcy będą najprawdopodobniej zaangażowani, i opracować strategię, która pomoże Ci jak najlepiej wykorzystać Algorytm Instagrama.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
Participant

Napisane przez Antonioalb

Years Of Membership
Billionaires2020 Lander SocialShare

Bezos, Musk – lista rekordowych miliarderów z listy Forbesa

cd projekt

Rekordowe zyski CD Projekt RED za 2020 rok. Cyberpunk 2077 jednak sukcesem? Nowa strategia firmy.