w

Jak zbudować strategię SEO w 2021 r – słowa kluczowe, budowa linków, content

praca zdalna

Większość z Was słyszała pojęcie SEO rzucane w związane z marketingiem cyfrowym, firmami internetowymi lub ogólnie kręgami internetowymi. Niezależnie od tego, zdziwiłbyś się, jak wiele osób po prostu pamięta te trzy litery, ale nigdy tak naprawdę nie rozumie, co one oznaczają.

seo strategy 2021

Jeśli to Ty, mamy Cię w zasięgu ręki, a jeśli po raz pierwszy spotykasz się z tym wyrażeniem, masz szczęście. W tym poście dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby prowadzić skuteczną strategię SEO (optymalizacji wyszukiwarek). Omówimy:

  • Czym jest SEO i dlaczego jest ważniejsze niż kiedykolwiek.
  • Podstawy strategii SEO (słowa kluczowe, metadane i link-building, komponenty techniczne).
  • Osiem konkretnych taktyk, które pozwolą Ci osiągnąć sukces SEO w oparciu o

61% marketerów uważa, że SEO jest kluczem do sukcesu online, dlatego nowoczesne firmy przeznaczają na nią średnio 41% swojego budżetu marketingowego. Krótko mówiąc, poświęcenie czasu na nakreślenie odpowiedniej strategii SEO może zrewolucjonizować nie tylko ruch online, ale także całą firmę.

Podstawy skutecznej strategii SEO

Spis treści

SEO to zasadniczo praktyka polegająca na stosowaniu pewnych jakościowych zasad dotyczących treści i ulepszeń technicznych i rankingów w SERP (stronach wyników wyszukiwania).

Ilość również odgrywa dużą rolę. Pisanie większej ilości treści, używanie większej liczby linków i używanie szerszej gamy słów kluczowych to świetny sposób na z czasem wyższą pozycję w rankingu — nazywa się to „skalowaniem” i tak właściwie brzmi.

Strategia SEO

1. Słowa kluczowe

Słowa kluczowe to frazy, które są często wyszukiwane w Google, Bing itp. i są kluczowym elementem określania rankingu Twojej witryny. Używaj odpowiedniej ilości słów kluczowych we właściwych miejscach, a z czasem Twoje strony będą wspinać się w górę rankingów.

SEO strategy 2021 keywordsSłowa kluczowe, które sprzedawca samochodowy może wyszukać.

Strategia słów kluczowych uległa zmianie a przez lata było tam po prostu tyle rzeczy, ile to możliwe, ale wiele treści stało się spamem, a witryny zostały ostatecznie ukarane przez algorytmy Google. W dzisiejszych czasach musisz przeprowadzić badania, użyć szerszej gamy słów kluczowych i dopasować je w naturalny sposób. Google z dnia na dzień staje się coraz mądrzejszy, więc zmuszają Cię do pracy.

2. Metadane

Metadane są nie tylko ważne, ale są prawdopodobnie najbardziej bezpośrednim sposobem, w jaki możesz nakłonić kogoś do odwiedzenia swojej witryny , ponieważ jest to jedna z pierwszych rzeczy, które zobaczą zarówno Google, jak i potencjalni użytkownicy. Google używa tak zwanych „robaczków” (wyobraź sobie maleńkie roboty-pająki) do skanowania witryn internetowych i zbierania informacji pasujących do wyszukiwanych haseł, stąd rankingi: najtrafniejsze na górze.

Podczas indeksowania witryn, po pierwszym zaindeksowaniu adresu URL, metadane są jedną z kolejnych rzeczy na ich liście kontrolnej. Obejmuje to tytuły meta i opisy meta – tj. tytuł strony i krótką linię podglądu, które widzisz, gdy szukasz czegoś w Google – a także tagi alt dla rzeczy takich jak obrazy (prawie jak drugie imię, jeśli Google ma problem z odczytaniem pierwszego ). Możesz myśleć o metadanych prawie jak o oknie sklepu.

3. Linkowanie 

W miarę jak przechodzimy do bardziej technicznej strony, kolejnym kluczowym czynnikiem wpływającym na wydajność SEO jest pozyskiwanie linków zwrotnych. Dzieje się tak, gdy inna witryna zawiera link do Twojej w artykule lub poście na blogu. Pomaga to nie tylko w uzyskaniu tzw. domain authority, ale także bezpośrednio zwiększa szanse, że ludzie klikną Twoją witrynę, jeśli pojawi się ona na innych wiarygodnych domenach.

Seo strategy 2021 link building

SEO strategy 2021 keywords

Istnieje wiele innych problemów technicznych w zapleczu Twojej witryny, które po rozwiązaniu mogą mieć ogromny wpływ na ogólne wyniki SEO. Ostatecznie, jeśli UX Twojej witryny nie jest płynny i dostępny, każdemu odwiedzającemu będzie trudno zrobić coś znaczącego w Twojej witrynie. Dla kontekstu Ponad 50% całego ruchu online to urządzenia mobilne, więc jeśli chodzi o UX, sprawy techniczne mają znaczenie.

Szybkie działanie witryny, usuwanie ’toksycznych’ backlinków (linki do stron internetowych uznanych za nieistotne lub niewiarygodne itp.) lub tworzenie przejrzystego XML-a mapa witryny z czystą strukturą adresów URL, wszystkie te techniczne wskazówki dotyczące SEO mogą być ogromne, jeśli chodzi o zabezpieczenie wyższych rankingów. Nie chcesz, aby cokolwiek przeszkadzało SEO wykonującemu swoją pracę, która pozwala ludziom znaleźć Twoją witrynę w sposób organiczny.

Dlaczego SEO i bezpłatne wyniki wyszukiwania są ważne?

Jeśli szukasz długowieczność i opłacalność, jeśli chodzi o Twój marketing cyfrowy , organiczne strategie wyszukiwania napędzane przez SEO są nie do pobicia.

SEO tańsze niż płatne reklamy, ale jego efekty są trwalsze . Podczas gdy kampanie PPC muszą być odnawiane, a koszty licytacji się zmieniają, narzędzia do śledzenia SEO wykorzystują dane organiczne do tworzenia list słów kluczowych i nadal rzucają więcej pomysłów na treści, im głębiej kopiesz.

Na początku SEO może wydawać się powolne. Niemniej jednak możesz zacząć widzieć poważne  wzrost ogólnego ruchu i rankingi po kilku miesiącach.

Co więcej, im dłużej się przy tym trzymasz, tym więcej linków zwrotnych i autorytetu witryny budujesz, co oznacza, że możesz wybrać jeszcze większe i lepsze słowa kluczowe i tak dalej.

Istnieje także strategia budowy linków z długim ogonem (frazy zawierające 3 lub więcej słów kluczowych)

Jest to doskonały sposób dla małych i średnich firm, aby wcześnie zobaczyć wyniki i zbudować platformę na rzecz rozmachu.

Ponad jedna trzecia wszystkich zapytań Google zawiera co najmniej cztery słowa(tj. słowa kluczowe z długim ogonem). Te słowa kluczowe są nie tylko mniej konkurencyjne, a przez to łatwiejsze do pozycjonowania, ale także mogą generować duży ruch skumulowany w sposób organiczny.

8 wskazówek do zastosowania w strategii SEO 2021

Nie zawsze chodzi o próbowanie wybierania najpopularniejszych haseł i oczekiwania, że zaraz będziemy w stanie konkurować z dużą rybą. Chodzi o poznanie swoich odbiorców i próbę dostarczenia treści, informacji i ogólnej usługi, której chcą/potrzebują. Mając to na uwadze, oto osiem wskazówek SEO, które są tak samo skuteczne teraz w 2021 roku, jak zawsze.

1. Najpierw pisz dla ludzi, a potem dla wyszukiwarek

Jak już wspomniano, algorytm Google staje się z dnia na dzień coraz mądrzejszy i przy ciągłym wprowadzaniu danych przez człowieka, nadal lepiej dostosowuje się do naszego sposobu myślenia. Biorąc to pod uwagę, nie ma sprytnej luki ani magicznej formuły, która przechytrzyłaby wyszukiwarkę, więc nie próbuj. Najpierw pisz dla ludzi, a potem dla wyszukiwarek.

Ostatecznie Twoim priorytetem powinno być zawsze zapewnienie odbiorcom tego, czego szukają, a to tylko poprzez pisanie angażujących i zasadniczo naturalistycznych treści. Każdy może zauważyć słowo kluczowe, które zostało przykute do butów, a upychanie jest jeszcze bardziej rażące, więc dopasuj je tam, gdzie ma to sens, i pozwól, aby kierowanie słowami kluczowymi podniosło już informacje i cenne treści.

2. Używaj słów kluczowych we wszystkich właściwych miejscach

Podczas gdy motywacją zawsze powinni być ludzie na pierwszym miejscu, a na drugim wyszukiwarki, podstawą całego procesu są słowa kluczowe. Nie tylko docierają do sedna tego, czego szukają użytkownicy i Google, izolując często wyszukiwane hasła, ale SEO generuje również ponad 1000% większy ruch niż organiczne media społecznościowe, które zdominowały ponad połowę całego ruchu online. Tak więc, jeśli słowa kluczowe są sercem SEO, powinny być również podstawą wszystkiego, co robisz.

Jednak nie jest to rozrzucenie ich w lewo, w prawo i na środek. Wszystko zaczyna się od badania słów kluczowych. Posługiwać się Narzędzia SEO, takie jak Google Ads, Ahrefs, a nawet proste paski wyszukiwania na stronie do identyfikacji wyszukiwania szerokiego intencje i „nasiona” słów kluczowych. Następnie sięgaj głębiej, aby znaleźć więcej wariantów z długim ogonem, badaj konkurencję, aby znaleźć luki w słowach kluczowych, i nie zapomnij uwzględnić ich w metadanych oraz w tekście kotwicy linków. Dopasuj je w naturalny sposób, aby nie zakłócać czytelność.

3. Skoncentruj się na doświadczeniu użytkownika (UX)

Nie ma nic gorszego niż konieczność poruszania się po witrynie, z której ledwo można korzystać. W rzeczywistości po kilku sekundach frustracji większość ludzi nie zawraca sobie głowy, a Google również będzie miał trudności z jak najlepszym wykorzystaniem tego. Rzeczy takie jak martwe linki, strony błędów i niechlujna struktura witryny będą miały wpływ na to, co ludzie zabiorą z Twojej witryny.

Użytkownicy nie tylko cenią sobie dobre wrażenia i łatwą nawigację, ale ta płynność pomaga również robotom Google skanować Twoje treści i określać Twoje rankingi SERP. Używaj nagłówków i krótkich, łatwych do odczytania akapitów, uporządkuj podfoldery i optymalizuj pod kątem urządzeń mobilnych. Wszystkie te rzeczy pomogą zmniejszyć współczynnik odrzuceń popraw swoje rankingi, i ogólnie generować lepszą konwersję.

Mówiąc o doświadczeniu , czy jesteś gotowy na Aktualizacja działania strony Google?

4. Skoncentruj się na budowaniu odpowiednich linków

Jak wspomniano, kolejnym kluczowym aspektem budowania reputacji domeny/autorytetu witryny jest budowanie linków. Wskazaliśmy już, dlaczego linki wychodzące/zewnętrzne są ważne: nie tylko poprawiasz informacje, które podajesz, ale możesz otrzymywać wzajemne linki zwrotne poprzez zasięg itp.

Ponadto linki są kluczowym współczynnikiem rankingu w Google.

Boty/roboty indeksujące odkrywają treść, podążając za linkami do kolejnych stron i oceniając, jak trafne są one dla zapytania wyszukiwania. Dotyczy to również linków wewnętrznych, więc nie bój się umieszczać linków do innych przydatnych stron w Twojej witrynie tam, gdzie jest to konieczne i tam, gdzie jest to naturalne. 51% marketerów zauważa wpływ po jednym do trzech miesięcy wdrożenia strategii link-buildingu.

5. Formatowanie treści dla polecanych fragmentów

Polecane fragmenty w większości rządzą obecnie SERPami. Prawdopodobnie znasz je, nawet jeśli wcześniej nie słyszałeś tego terminu. Są to podświetlone pola odpowiedzi, które pojawiają się u góry stron w przypadku większości zapytań. Jeśli uda Ci się zdobyć fragment z wyróżnieniem, robisz coś dobrze.

Istnieją pewne wybory dotyczące formatowania i stylistyki, które możesz podjąć, aby zwiększyć swoje szanse na lądowanie wyróżniony fragment: wypunktowania, listy numerowane, infografiki i bezpośrednie odpowiedzi na pytania oparte na wyszukiwaniu, żeby wymienić tylko kilka. Chociaż istnieją dane, które pokazują fragmenty, nie zawsze skutkują bezpośrednimi kliknięciami, ponieważ odpowiedź na wyszukiwane hasło znajduje się w samym podglądzie Google.

6. Usuń wszystko, co spowalnia Twoją witrynę

Po raz kolejny, nie można przecenić, jak łatwo jest uzyskać odpowiednie informacje techniczne, aby Twoja strona internetowa i konkretna treść mówiły same za siebie . Niezależnie od tego, czy piszesz blogi informacyjne, sprzedaż produktu/usługi lub po prostu wskazuje komuś właściwy kierunek, Twoja witryna musi być szybka dostępna i łatwa w użyciu. W dzisiejszych czasach ludzie oczekują natychmiastowych informacji i natychmiastowych wyników. 

Istnieje wiele sposobów na poprawę szybkości witryny i ogólnej płynności UX: usuń stare/niefunkcjonujące wtyczki, wyczyść swój kod, zoptymalizuj i skompresuj obrazy, upewnij się, że podfoldery przepływają i mają sens, i używaj narzędzi takich jak Google Page Speed Insights lub GTmetrix, aby kontynuować monitorowanie w przyszłości.

7. Zwróć uwagę na aktualizacje algorytmu Google

Już pokrótce poruszyliśmy ten temat, ale Google z dnia na dzień staje się coraz mądrzejszy i bardziej intuicyjny. Podstawowe aktualizacje i poprawki algorytmu są stałe i często nieoczekiwane, a witryny albo odnoszą korzyści, albo są karane za to, jak ściśle przestrzegają najnowszej aktualizacji.

Rankingi i kary zależą od różnych czynników: dostępności, szybkości, nadmiernej reklamy lub treści spamerskich itp. Chociaż nie zawsze można tego uniknąć, to kilka prostych kroków, które możesz wykonać, aby pozostać w kontakcie. Po pierwsze, zasubskrybuj branżowe witryny i fora, aby śledzić najnowsze/nadchodzące aktualizacje. Społeczność Google Search Console to dobry początek – pamiętaj, aby uważnie śledzić ruch za pomocą usług takich jak Google Analytics i SEMrush, aby zobaczyć, gdzie mogły nastąpić aktualizacje, a następnie odpowiednio dostosować.

8. Popraw istniejące treści i dodaj brakujące podtematy

Strategia SEO. Ciągłe aktualizacje i walka z konkurencją oznaczają, że zawsze jest coś do zrobienia, nie wspominając o tym, że wciąż możesz poprawić to, co już zrobiłeś. Jeśli nie korzystasz jeszcze właściwie z SEO, powrót i aktualizacja treści za pomocą słów kluczowych, linków zwrotnych i lepszej czytelności to świetny sposób na rozpoczęcie. Możesz nawet zapewnić, że strony, które osiągają lepsze wyniki, utrzymają wzrost ruchu lub będą opierać się na tym standardzie, regularnie je aktualizując.

Wracając do badania słów kluczowych, to to świetna okazja do wykorzystania tych fraz i analizy konkurencji jako podstawy długoterminowego planu treści. Każde słowo kluczowe powinno rozgałęziać się na mnóstwo innych, a wraz z tym pojawia się więcej pomysłów na treść. Zamiast pisać, powiedzmy, jeden fragment konkretnego tematu, uczyń z niego artykuł „podstawowy”, z którego wyłoni się szereg innych, bardziej szczegółowych. Właściwy audyt treści można przeprowadzić za pomocą narzędzi takich jak SEMrush i Yoast; Dodawanie i aktualizacja starych treści może podwoić ruch. Upewnij się, że używasz tego wewnętrznego i zewnętrznego linkowanie, o którym rozmawialiśmy.

Wszystkie wymienione porady pomogą zwiększyć znacząco ruch na stronie WWW. Więc nie zwlekaj i zaimplementuj je we własnej witrynie.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
Participant

Napisane przez qwqwerqewr23825438

Years Of Membership
Współzałożyciel Apple Steve Wozniak: Bitcoin jest lepszy niż złoto, cud technologii

Współzałożyciel Apple – Steve Wozniak: Bitcoin jest lepszy niż złoto

Bycie „bardzo wrażliwym” to prawdziwa cecha. Oto, co to jest Li

Bycie „bardzo wrażliwym” jest cechą osobowości. Jak się czuje taka osoba?