w ,

Kopanie krypto walut w chmurze. Czym jest cloud mining?

Hashtoro 880x400 1

Wydobywanie kryptowalut to proces, który pozwala na weryfikację transakcji, dodawanie nowych informacji do bazy danych (blockchain) oraz wprowadzanie nowych monet do obiegu. Wydobywanie jest ważne, ponieważ umożliwia kryptowalutom działanie jako zdecentralizowana sieć peer-to-peer.

Jest to koncepcja podobna do wydobywania złota lub innego metalu, ponieważ Bitcoin „istnieje w oprogramowaniu” więc musi zostać „odkryty”. Dzieje się tak dzięki wyspecjalizowanemu sprzętowi wydobywczemu (górnikom), który rozwiązują zadania szyfrowania, a następnie dostarczają kryptowalutę.

Wydobywanie kryptowaluty w chmurze, to usługa, która ma współdzielone możliwości obliczeniowe i jest wykonywana ze zdalnego centrum serwerowego. Dlatego kopanie w chmurze pozwala każdemu użytkownikowi na całym świecie wydobywać Bitcoin lub jakąkolwiek inną kryptowalutę, którą można wydobywać bez obsługi lub inwestowania w sprzęt do kopania kryptowalut.

Koszt wydobycia kryptowaluty może być bardzo wysoki, szczególnie jeśli chodzi o wydobywanie bitcoinów. Jako największa i najpopularniejsza kryptowaluta na świecie, Bitcoin ma również największą społeczność górniczą. Rynek jest tak konkurencyjny, że nikt nie może faktycznie samodzielnie wydobywać BTC, na przykład używając własnego procesora lub karty graficznej. Możliwe to było tylko we wczesnych etapach rozwoju kryptowaluty.

Obecnie osoby kopiące kryptowaluty korzystają z profesjonalnego sprzętu do kopania kryptowalut, zwykle wartego ponad kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nie wspomnieliśmy nawet o ogromnych kosztach energii elektrycznej, która jest niezbędna do działania kopaczy kryptowalut.

Kopanie na własną rękę jest wiec bardzo kosztowne i mało kogo stać by kupić tak drogi sprzęt by było to efektywne.

Sytuacji nie polepsza fakt bardzo drogich i niedostępnych kart graficznych.

Przetwarzanie w chmurze to jeden z najszybciej rozwijających się trendów, daje ono dostęp do wszystkich rodzajów usług obliczeniowych, takich jak pamięć masowa, bazy danych, serwery i oprogramowanie. W przypadku komputerów, smartfonów lub tabletów do eksploracji w chmurze wystarczy tylko połączyć się z Internetem podczas zamawiania usług.

Zasadniczo kopanie w chmurze polega na inwestowaniu określonych środków w firmy posiadające sprzęt górniczy (tj. Koparki). Firma oblicza, ile energii haszującej użytkownicy mogą uzyskać z inwestycji i płaci równowartość w postaci określonej kwoty BTC. Oznacza to również, że inwestycja użytkownika w zakup praw wydobywczych polega na utrzymaniu sprzętu, pokryciu kosztów wydobycia i obsłudze techników.

Wielkość inwestycji użytkowników zależy od wybranej przez nich umowy, ponieważ firmy wydobywające w chmurze oferują różnorodne opcje, które mogą zaspokoić potrzeby i możliwości prawie wszystkich potencjalnych interesariuszy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
Veteran

Napisane przez admin

Content AuthorGallery MakerStory MakerImage MakerVideo MakerYears Of MembershipEmoji AddictUp/Down Voter
611978933905399251370387006030423662788608n

Troszke się nakurzyło bo okno od ulicy

Bitcoin 800x533 L 1610388554

Bitcoin osiągnie najwyższą cenę w historii. Nastąpi to po osiągnieciu nowego dna