w

Amazon w marcu wchodzi do Polski. Szykuje się wstrząs polskiego E-commerce

ap 16153504028615 e1502469462533

Amazon ma olbrzymią przewagę w konkurencyjną – dostęp do tanich funduszy. Giganci i zarazem monopoliści w danej branży zazwyczaj stosują dość brutalne metody walki. Amazon może długo działać obniżając swoje marże na produktach, dopóki sporej liczbie konkurentów nie skończą się fundusze, nie padną lub nie porzucą pola bitwy.

ebay
Jak wielki udział w rynku ma Amazon

Chińczycy w Polsce są gotowi. AliExpress ogłosił w połowie stycznia, że ​​chce przyspieszyć czas dostawy. Nowe usługi dostarczania zakupów zostaną uruchomione w kwietniu. Produkt zostanie dostarczony do polskiego odbiorcy w ciągu 15 dni. Platforma liczy również na uruchomienie maszyn do zbierania paczek (jak paczkomaty). Jest to platforma logistyczna Alibaba Group, która jest firmą matką AliExpress.

Ruszyła rekrutacja polskich sprzedawców do Amazon.com. Prawdopodobnie polska platforma sprzedażowa będzie dostępna na początku marca.

Zdecydowanie powinno się martwić Allegro, inwestorzy już zareagowali, po ogłoszeniu decyzji Amazona kurs spółki spadł o 7%. Firma nie reagowała na działania konkurencji. Ciekawe czy Allegro obniży prowiję od sprzedaży gdy na rynku pojawi sie taki doświadczony i majętny gracz jak Amazon.

Epidemia pokazała, że polski e-commerce ma ogromne możliwości biznesowe, sprzedaż w wielu obszarach podwoiła się, wielu nowych sprzedawców weszło na rynek, ale to nie koniec. – Dzięki dodatkowym usługom obsługi zamówień Amazon może też pozyskać nowych sprzedawców i zachęcić ich do wejścia w obszar e-commerce w dość prosty sposób. Platforma może zbudować sklep elektroniczny, w którym wszystkie procesy związane z przetwarzaniem i dostawą są realizowane przez Amazon i jego magazyny. Może być ciężko polskim sklepom, nieposiadającym tak rozwiniętej logistyki i łańcuchów dostaw.

Jednak eksperci podkreślali, że trudno jest przekonać klientów wyjątkowymi cenami, bo w Polsce jest Allegro, AliExpress, a także dostepne są tysiące sklepów internetowych.

Trudno jest zapewnić to, czego nie ma konkurent. Zanim Amazon doszedł do władzy, Jeff Bezos powiedział kiedyś, że jego firma zawsze będzie zorientowana na klienta. W e-commerce przekłada się to na czas dostawy i obsługę klienta. To przede wszystkim coś, co może przekonać polskich klientów Amazon. Poziomu obsługi klienta w naszym kraju na rynku e-commerce jest już wysoki.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
Veteran

Napisane przez admin

Content AuthorGallery MakerStory MakerImage MakerVideo MakerYears Of MembershipEmoji AddictUp/Down Voter
Bitcoin 800x533 L 1610388554

Bitcoin osiągnie najwyższą cenę w historii. Nastąpi to po osiągnieciu nowego dna

101 toxic food ingredients

Jesteśmy truci przez żywność. Lidl i Biedronka pozwane przez rolnika