w ,

Ponowne spadki na rynku kryptowalut. Powodem – Chińskie represje

Ponowne represje kryptowalut w Chinach usuwają z rynku 400 miliardów dolarów, gdy spada bitcoin

Ponowne chińskie represje wobec branży kryptowalut spowodowały utratę wartości około 400 miliardów dolarów z całego rynku walut cyfrowych od piątku, kiedy to główny ośrodek wydobycia bitcoinów nakazał górnikom zamknięcie działalności.

Bitcoin spadł o ponad 8% w ciągu ostatnich 24 godzin, handlując po 29 791 USD około godziny 8:40 czasu wschodniego Wtorek. Według danych CoinDesk po raz pierwszy od 27 stycznia spadł poniżej 30 000 USD. Inne kryptowaluty, w tym eter i XRP również były znacznie niższe.

W ciągu ostatnich kilku dni Chiny zintensyfikowały wysiłki, aby powstrzymać krajową branżę kryptowalut.

Zakaz wydobycia

W piątek władze chińskiej prowincji Syczuan nakazały górnikom kryptowaluty zaprzestanie działalności, zgodnie z doniesieniami wielu mediów . Syczuan jest jednym z największych centrów wydobycia bitcoinów w Chinach.

Wiele kopalń bitcoinów w południowo-zachodniej prowincji Chin zostało zamkniętych od niedzieli, według państwowego tabloidu Global Times.

To nie są nowe przepisy, ale komentarze LBCh pokazują, jak najwięksi chińscy regulatorzy zwiększają monitorowanie i nacisk na instytucje finansowe związane z kryptowalutami.

Chiny zakazały lokalnych giełd kryptowalut w 2017 wymuszając by przenieść się za granicę. To nie powstrzymało chińskich handlowców w kupowaniu i sprzedawaniu cyfrowych monet , chociaż dodało warstwę złożoności do handlu kryptograficznego.

Chińscy inwestorzy musieliby przenieść swoje chińskie juany na platformę, aby kupić krypto. Odbywałoby się to za pośrednictwem usługi płatniczej, takiej jak Alipay lub konto bankowe. Tak więc ostatnie przypomnienie LBCh dla instytucji finansowych może dążyć do dalszego stłumienia tego.

Od piątku, kiedy władze Syczuanu powiadomiły górników o zaprzestaniu działalności, wartość bitcoinów spadła o około 16%. Komunikat banku centralnego zwiększył presję na wyprzedaży.

Sprawdź aktualne wyceny

https://www.etoro.com/markets/btc/chart/

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
Participant

Napisane przez Henryk Chmielewski

Years Of Membership
203606135 956184258497304 4631484386048967068 n

Sebastian Szwęd – powiekszanie penisa – skuteczne sposoby!

Wydobywanie bitcoinów może stać się o wiele łatwiejsze po rozprawieniu się z kryptowalutami w Chinach

Kopanie Bitcoinów może stać się o wiele łatwiejsze po krachu Chinach