w , ,

Rekordowe zyski CD Projekt RED za 2020 rok. Cyberpunk 2077 jednak sukcesem? Nowa strategia firmy.

cd projekt

Pomimo sprzeciwu wobec Cyberpunk 2077 w zeszłym roku, wydaje się, że nie wpłynął on zbytnio na wyniki finansowe CD Projekt RED. Właśnie dzisiaj studio opublikowało prognozowane zarobki na 2020 rok i są one najwyższe od 2015 roku. Te rekordowe zyski CD Projekt RED mogą świadczyć o strategii studia w przyszłość.

Obecnie prognozy przychodów CD Project Red na ten rok pozostawiają na poziomie około 2.139 mln zł (polska waluta), a zysk netto 1.154 zł. Ponieważ w tej prognozie nie ma żadnych informacji na temat 2021 roku, okaże się, jak potoczą się losy studia w przyszłości.

Pomimo tego, jak podekscytowany był Cyberpunk 2077, gra okazała się dla wielu rozczarowaniem ze względu na dużą liczbę błędów i dość słabą narrację. Chociaż w przyszłości prawdopodobnie będzie znacznie lepiej, tylko czas pokaże, ile osób jest skłonnych dać tej grze kolejną szansę.

Tak czy inaczej, zyski CD Projekt RED za 2020 rok są dwa razy wyższe niż prognozy w 2015 roku, kiedy ukazał się Wiedźmin 3: Dziki Gon . Tegoroczne szacunki nie przekroczyły nawet 1 000 mln zł, podczas gdy, jak wspomniano wcześniej, przychody w 2020 r. Mają wynieść około 2100 mln zł.

CD Projekt RED niedawno ogłosił, że w przyszłości studio planuje rozpocząć tworzenie wielu różnych gier Triple-A i zawartości do pobrania w tym samym czasie. Oprócz tego treści promocyjne nie miałyby już wieloletnich przestojów między nimi, a materiały promocyjne zostałyby wydane dopiero w pobliżu daty premiery gry.

Ta strategia prawdopodobnie pomoże utrzymać szum pod kontrolą, ale tak naprawdę nie przewiduje, jak przez kilka następnych lat może pójść CD Projekt RED. Podczas gdy Wiedźmin 3 utrzymywał wysoką sprzedaż po wydaniu, co jakiś czas wspierane przez port Nintendo Switch i wydanie serii Netflix, Cyberpunk nie ma takiej siatki bezpieczeństwa.

Zyski CD Projekt RED w ciągu następnego roku będą prawdopodobnie zależeć od tego, jak szybko mogą naprawić Cyberpunk 2077 w grywalny stan, który zadowoli fanów, więc kto wie, jak zmieni się losy firmy do tego czasu w przyszłym roku.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
Participant

Napisane przez Antonioalb

Years Of Membership
Instagram Algorithm

Jak działa algorytm Instagrama: wszystko, co musisz wiedzieć

329223

GTA 6 osadzone w czasach współczesnych?