w ,

Samochody Tesli mogą jeździć, gdy nikt nie siedzi za kierownicą, stwierdzili inżynierowie

Samochody Tesli mogą jeździć, gdy nikt nie siedzi za kierownicą, stwierdzili inżynierowie Consumer Reports

Według raportów konsumenckich w czwartek zajęło to Tesla Model Y 2020 na zamkniętym torze testowym, aby sprawdzić, czy pojazd elektryczny może działać na Autopilocie, zautomatyzowanym systemie jazdy Tesli, bez nikogo na siedzeniu kierowcy. Organizacja testująca produkty stwierdziła, że może „łatwo doprowadzić samochód do jazdy, nawet bez nikogo na miejscu kierowcy”.

Raporty konsumenckie stwierdziły, że oszukano system Tesli, umieszczając obciążony łańcuch na kole i utrzymywanie zapiętych pasów bezpieczeństwa na siedzeniu kierowcy.

Test został przeprowadzony po śmiertelnym wypadku Modelu S 2019 wiosną w Teksasie, w sobotę, podczas którego wywołano dwie federalne dochodzenia przeprowadzane przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Transportu i Krajową Administrację ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego . Policja stwierdziła, po wstępnym dochodzeniu, że uważają, że nikt nie był na siedzeniu kierowcy Tesli w czasie wypadku.

Kompleksowe dochodzenie nie zostało zakończone, a władze nie powiedział, czy w chwili zderzenia używany był Autopilot lub zautomatyzowany system jazdy premium Tesli, sprzedawany jako Full Self-Driving lub FSD. Tesla ostrzega w instrukcji obsługi, że Autopilot i FSD wymagają aktywnego nadzoru.

Tesla CEO Elon Musk w poniedziałek powiedział w tweecie: „Odzyskane dotychczas dzienniki danych pokazują, że Autopilot nie był włączony i ten samochód nie kupił FSD. Ponadto standardowy Autopilot wymagałby włączenia linii pasów ruchu, czego ta ulica nie miała.”

Po tweecie Muska policja w Teksasie planowała wydać nakazy przeszukania Tesli w celu zabezpieczenia danych przed katastrofą.

W czwartkowym oświadczeniu Jake Fisher, starszy dyrektor ds. Testów automatycznych w Consumer Reports, powiedział: „W naszym teście system nie nie udało się jedynie upewnić się, że kierowca zwraca uwagę – nie mógł nawet stwierdzić, czy w ogóle jest sterownik. ”

Inżynierowie Consumer Reports stwierdzili we wcześniejszych testach, że Tesla Autopilot – podobnie jak wiele zautomatyzowanych systemów jazdy – może działać tam, gdzie nie ma linii pasa ruchu.

Fisher powiedział: „Każdy system, który patrzy na linie pasa ruchu – może zostać oszukany. Mogą postrzegać coś jako linię pasa, która nie jest, jak pas samochodowy, krawężnik, może być interpretowany jako linia pasa ruchu itd. ”Zauważył, że Autopilot Tesli wymaga tylko jednej linii pasa, aby się włączyć, podczas gdy niektóre systemy wymagają podwójnej linii.

Fisher powiedział również: „Tesla pozostaje w tyle za innymi producentami samochodów, takimi jak GM i Ford, którzy używają technologii, aby upewnić się, że kierowca patrzy na drogę w modelach z zaawansowanym kierowcą systemy wspomagania. ”

BMW, Ford, GM, Subaru i inni używają systemów wspomagających kierowcę opartych na kamerach do śledzenia ruchu oczu i pozycji głowy kierowcy, aby upewnić się, że zwracają uwagę na Niektóre z tych pojazdów, w tym te z systemem GM Super Cruise, automatycznie zwalniają i zatrzymują się, jeśli wykryją, że kierowcy są zbyt nieuważni lub nieobecni.

Pojazdy Tesli nie mają takiej kamery ale mają czujniki w kierownicy, które potrafią wykryć, czy kierowca trzyma ręce na kierownicy. Pojazdy będą „nękać” kierowców, aby włożyli han ds z powrotem na kierownicę, jeśli są zbyt nieuważni. Autopilot lub FSD mogą ostatecznie uniemożliwić kierowcy korzystanie z tej funkcji, jeśli ostrzeżenia są ignorowane zbyt wiele razy.

Katastrofa w Teksasie nadal przyciąga powszechną uwagę. W czwartek Sens. Richard Blumenthal, D-Conn. I Ed Markey, D-Mass., Napisali list do administratora NHTSA, prosząc agencję o „przeprowadzenie dokładnego dochodzenia w sprawie wypadku” i zalecenie działań naprawczych, aby zapobiec podobne wypadki w przyszłości.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
Participant

Napisane przez qwqwerqewr49842273

Years Of Membership
SpaceX wystrzeli astronautów z ponownie wykorzystaną rakietą i statkiem kosmicznym: Oto, co powinieneś wiedzieć

SpaceX wystrzeli astronautów używaną rakietą i statkiem kosmicznym

Ponad 200 miliardów dolarów zniknęło z rynku kryptowalut w jeden dzień, gdy bitcoin spadł poniżej 50 000 dolarów

Bitcoin spadł poniżej ceny 50K dolarów. Ponad 200 miliardów dolarów zniknęło z rynku kryptowalut w jeden dzień