w , ,

SpaceX Elona Muska – jedna trzecia satelitów na niebie należy do niego

5taSCZ6jShqZEA5kVdrbnX 1200 80

SpaceX wyprodukowało około tysiąca satelitów, krążących około 600km nad naszymi głowami.

Budowa konstelacji satelitów postawiła SpaceX w „głębokiej przepaści” wydatków. Konstelacja wzbudziła również obawy dotyczące potencjalnych kolizji w kosmosie i wpływu na zdolność astronomów do badania nocnego nieba.

Pierwsi klienci zapłaca za usługę Starlink 360 zł miesięcznie, satelity poprawiają sposób, w jaki społeczności wiejskie uzyskują dostęp do Internetu. Wraz z ostatnim wystrzeleniem SpaceX w zeszłym tygodniu, który wyniósł w kosmos 60 kolejnych satelitów wysyłających internet, konstelacja internetowa firmy Starlink wzrosła do około 1000 aktywnych satelitów – zdecydowanie największej sieci na orbicie. SpaceX posiada teraz około jednej trzeciej wszystkich aktywnych satelitów w kosmosie. Więcej satelitów Starlink zostało umieszczonych na orbicie w zeszłym roku niż zostało wystrzelonych przez wszystkich dostawców rakiet na świecie w 2019 roku.

SpaceX obiecał, że klastry satelitarne zapewnią masom tani, szybki internet, przesyłając dane do każdego zakątka globu. Firma twierdzi, że ma obecnie około 10 000 klientów. Dla porównania Verizon, jeden z najpopularniejszych dostawców internetu światłowodowego, ma ponad 6 milionów klientów.

Niektórzy beta testerzy internetu SpaceX zgłosili bardzo wysokie prędkości, ale pod koniec 2020 r. Podobno doświadczali również sporadycznych awarii, ponieważ SpaceX nie wystrzelił wystarczającej liczby satelitów, aby zagwarantować ciągły zasięg.

Usługa może kosztować około 99 USD miesięcznie plus jednorazowa opłata w wysokości około 500 USD za router i antenę. SpaceX nie opublikował jeszcze publicznie cenników ani warunków świadczenia usług Starlink. Musk powiedział w tweecie we wtorek, że jeśli Starlink nie zawiedzie, „koszty dla użytkowników końcowych będą rosły każdego roku”. Jednak wielu nadal twierdzi, że sieć ostatecznie będzie zbyt droga, aby zapewnić rodzaj zasięgu internetowego zmieniającego paradygmat, który reklamował SpaceX.

SpaceX wciąż buduje konstelację. Firma twierdzi, że całkowita liczba satelitów może sięgać nawet 40 000. Ale „kiedy Starlink działa źle, nie jest gorzej niż najlepsze z usług ViaSat”, powiedział Opfer CNN Business.

ViaSat Internet satelitarny to technologia, która umożliwi Ci dostęp do sieci i korzystanie z szybkiego połączenia niezależnie od tego, gdzie mieszkasz. To prostsze niż myślisz!

  1. Instalujemy antenę satelitarną na zewnątrz budynku.
  2. Następnie, w części mieszkalnej, podłączamy do niej modem z wbudowanym routerem (jeśli wykupiłeś taką opcję).
  3. I to wszystko! Już możesz łączyć się z Internetem przez kabel ethernetowy lub za pośrednictwem sieci WIFI.

Strona ViaSat https://viasatinternet.pl/

ViaSat zainwestowało dziesiątki milionów dolarów w ograniczanie opóźnień internetu satelitarnego, których doświadczają ludzie, korzystając z usługi ViaSat. W niedawnym raporcie o zyskach prezes firmy, Mark Dankberg, również wskazał, że firma sceptycznie odnosi się do skuteczności Starlink.

„Konstelacje na niskiej orbicie Ziemi, (jak Starlink) mogą nie być w stanie spełnić zobowiązań, które są z nimi związane”.

Zawodowi astronomowie byli zaniepokojeni tym, jak satelity Starlink – które są dość duże i ważą 550 funtów – wpłyną na teleskopy naziemne, które od dawna są podstawą przełomów w astrofizyce i kosmologii. Gdy teraz patrzy się w niebo widać prawie same satelity. Zaśmiecają one widok z teleskopów. Przez większą część zeszłego roku astronomowie pracowali z firmą nad sposobami sprawienia, by satelity wydawały się ciemniejsze w przestrzeni.

SpaceX zdecydował się na użycie wysuwanej osłony przeciwsłonecznej. Dzięki temu większość z nich jest niewidoczna gołym okiem – to wygrana dla społeczności, które chcą ograniczyć zanieczyszczenie światłem na nocnym niebie. Jednak satelity nadal kolidują z obserwatoriami, które mają zasadnicze znaczenie dla wysiłków

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
Veteran

Napisane przez admin

Content AuthorGallery MakerStory MakerImage MakerVideo MakerYears Of MembershipEmoji AddictUp/Down Voter
chips prices

Bitcoin pobił kolejny rekord. Jest bardzo drogi. Czekamy na wycenę 200 tyś zł

60190ec721d98 p

Najman gdzie jesteś. Sahara, Biegun północny? Nie ma problemu