w ,

Spekulacje Tesli na Bitcoinach pomogły zwiększyć zyski o ponad 100 milionów dolarów w pierwszym kwartale

Spekulacje Tesli na temat bitcoinów pomogły zwiększyć zyski o ponad 100 milionów dolarów w pierwszym kwartale

Tesla, kierowana przez Elona Muska, potwierdziła, że kupiła około 1,5 miliarda dolarów w bitcoinach w styczniu i oczekuje, że zacznie akceptować ją jako płatność w przyszłości.

Tesla podała  w poniedziałek wyniki pierwszego kwartału , w tym rekordowy kwartalny zysk netto w wysokości 438 milionów dolarów na podstawie GAAP.

Jak zwykle, zyski te były napędzane przez sprzedaż regulacyjnych kredytów środowiskowych. Ale w tym kwartale sprzedaż bitcoinów przez firmę w tym kwartale również przyczyniła się do zwiększenia wyniku finansowego o 101 milionów dolarów.

W lutym Tesla wywołała falę , kiedy ogłosiła zakup bitcoinów za 1,5 miliarda dolarów i zapowiedziała, że może dalej inwestować w kryptowalutę w szerszym zakresie.

W poniedziałek, aktualizacja dla akcjonariuszy Tesli ujawniła, że sprzedaż bitcoinów wywarła pozytywny wpływ na rentowność firmy w okresie do 31 marca 2021 r. O 101 milionów dolarów.

Na rachunku przepływów pieniężnych spółki za I kwartał (str. 26) odnotowano 1,5 mld USD zakupów „aktywa cyfrowe”, a także 272 mln USD wpływów ze sprzedaży aktywów cyfrowych w ciągu kwartału.

W innym miejscu (strona 5) firma twierdzi, że jej zyskowność pomogła sprzedaż bitcoina, co przyniosło 101 milionów dolarów „pozytywny wpływ, po odliczeniu utraty wartości, w kategorii„ Restrukturyzacja i inne ”. wzrost kosztów operacyjnych w zestawieniu operacji firmy (strona 24).

Sugeruje to, że firma szybko zrezygnowała z części swojego dużego zakupu bitcoinów, uzyskując zysk w wysokości 101 milionów dolarów, ponieważ bitcoin ceny wzrosły w ciągu kwartału.

Jak powiedział dyrektor finansowy Zachary Kirkhorn podczas rozmowy w sprawie zarobków: „Elon i ja szukaliśmy miejsca do przechowywania gotówki”, do którego nie przywykliśmy od razu uzyskać zwroty. Ale musieli też mieć szybki dostęp do gotówki.

„Bitcoin okazał się dobrą decyzją. Dobre miejsce na ulokowanie części naszej gotówki, która nie jest używany do codziennych operacji… i być w stanie uzyskać z tego pewien zwrot ”.

Kirkhorn dodał, że chociaż byli zadowoleni z płynności rynku bitcoinów, „Naszym zamiarem jest utrzymanie go w dłuższej perspektywie”.

Nie jest jasne, w jaki sposób inwestycje w kryptowalutę i jej wykorzystanie służą misji firmy Elon Musk zajmującej się pojazdami elektrycznymi i magazynowaniem energii. Deklarowaną misją Tesli od dawna było „przyspieszenie przejścia świata na zrównoważoną energię”.

Vicki Bryan, założycielka firmy badawczej Bond Angle zajmującej się inwestycjami w obligacje, napisała w e- mail do CNBC:

„Bitcoin nie jest zamienną walutą ani nie jest logicznie korzystna jako waluta, prawdopodobnie nie jest bezpieczniejsza dla właściciela w porównaniu z transakcjami gotówkowymi i niewybaczalnie szkodliwa dla środowiska”.

Tesla w przeszłości zebrał około 1,6 miliarda dolarów regulacyjnych kredytów energetycznych, głównie kredytów samochodowych o zerowej emisji, zauważa Bryan. Sprzedaż kredytów pomogła Tesli w raportowaniu rentowności z ponad czterech kolejnych kwartałów, kwalifikując Teslę do dodania do indeksu S&P 500.

Dzięki zakupom bitcoinów Tesli, Bryan dodaje, Tesla dodaje zmienną aktywa o ograniczonej widoczności w sprawozdaniach finansowych, które „ukrywają już istotną jasność kluczowych operacji i warunków finansowych”.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
Participant

Napisane przez qwqwerqewr44135772

Years Of Membership
1619372046192

Tytus – Galeria – all in one

Bezos 'Blue Origin protestuje przeciwko NASA, która przyznaje astronautom kontrakt na lądownik księżycowy firmie Musk's SpaceX

Bezos i Blue Origin protestuje przeciwko NASA, która przyznaje astronautom kontrakt na lądownik księżycowy firmie SpaceX