w ,

Największe banki chcą współpracy przy globalnej cyfrowej walucie

Ponieważ Chiny robią postęp w dziedzinie waluty cyfrowej, czołowa grupa banków centralnych wzywa do globalnej współpracy

Czołowe instytucje finansowe wzywają do globalnej współpracy w zakresie cyfrowych walut banku centralnego.

Bank Rozrachunków Międzynarodowych, globalny organ centralny wydały w piątek raport, w którym stwierdzono, że banki centralne powinny pracować nad osiągnięciem „interoperacyjności” między swoimi projektami walut cyfrowych.

Czy globaliści chcą nas mieć pod kontrolą? Na to wygląda i stanie się to szybciej niż myślimy.

Można to osiągnąć na wiele sposobów, jak stwierdzono w raporcie, takich jak tworzenie wspólnych standardów i tworzenie międzynarodowych infrastruktur płatniczych.

Kilka banków centralnych badają waluty cyfrowe, które banki centralne emitowałyby bankom komercyjnym lub bezpośrednio społeczeństwu. Ich wysiłki zintensyfikowały się w ciągu ostatniego roku przy spadku wykorzystania gotówki i rosnącym zainteresowaniu kryptowalutami, takimi jak bitcoin.

„Myślę, że każdy bank centralny, każdy kraj powinien mieć własną suwerenną walutę”, powiedział Agustín Carstens, dyrektor generalny Banku Rozrachunków Międzynarodowych (BIS), Annette Weisbach z CNBC.

„Biorąc pod uwagę, że prawie wszystkie banki centralne myślą o tym, jest to wyjątkowa okazja, aby różne waluty cyfrowe banków centralnych były interoperacyjne”, powiedział Carstens, dodając, że globalne banki centralne powinny zapewnić, że ich systemy są „spójne ze sobą” i że „transakcje w różnych walutach można przeprowadzać bezproblemowo”.

CBDC – cyfrowe waluty, mające zastąpić pieniądze papierowe

BIS to grupa parasolowa dla banków centralnych, reprezentująca instytucje od Rezerwy Federalnej USA po Ludowy Bank Chin. W raporcie z MFW i Bankiem Światowym stwierdzono, że waluty cyfrowe banku centralnego, czyli CBDC, mogą umożliwić tańsze i szybsze płatności transgraniczne.

Obecnie „płatność z, powiedzmy, Meksyku do USA, może potrwać kilka dni” – powiedział Carstens. „Czasami prowizje, które płacisz, wynoszą 7%. To śmieszne”.

„Musimy wykorzystać fakt, że prawie wszyscy zaczynają od czystej karty, aby możemy od samego początku uwzględnić wzajemne powiązania między różnymi systemami”.

Raport zwrócił uwagę na szereg nierozstrzygniętych kwestii związanych z CBDC, które wciąż wymagają rozwiązania, takich jak rola aktorów „prywatnego przemysłu”.

Tymczasem tzw. stablecoiny jak tether — które często są wspierane przez suwerenne waluty, takie jak dolar — spotkały się z rosnącą krytyką ekonomistów i organów regulacyjnych z powodu postrzeganego braku przejrzystości.

Dlaczego Tether, trzecia największa kryptowaluta na świecie, niepokoi ekonomistów

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
Participant

Napisane przez Julizxp

Dlaczego tether, trzecia co do wielkości kryptowaluta na świecie, niepokoi ekonomistów

Dlaczego Tether, trzecia największa kryptowaluta na świecie, niepokoi ekonomistów

Współzałożyciel Apple Steve Wozniak: Bitcoin jest lepszy niż złoto, cud technologii

Współzałożyciel Apple – Steve Wozniak: Bitcoin jest lepszy niż złoto