w ,

Największe banki chcą współpracy przy globalnej cyfrowej walucie

Ponieważ Chiny robią postęp w dziedzinie waluty cyfrowej, czołowa grupa banków centralnych wzywa do globalnej współpracy

Czołowe instytucje finansowe wzywają do globalnej współpracy w zakresie cyfrowych walut banku centralnego.

Bank Rozrachunków Międzynarodowych, globalny organ centralny wydały w piątek raport, w którym stwierdzono, że banki centralne powinny pracować nad osiągnięciem „interoperacyjności” między swoimi projektami walut cyfrowych.

Czy globaliści chcą nas mieć pod kontrolą? Na to wygląda i stanie się to szybciej niż myślimy.

Można to osiągnąć na wiele sposobów, jak stwierdzono w raporcie, takich jak tworzenie wspólnych standardów i tworzenie międzynarodowych infrastruktur płatniczych.

Kilka banków centralnych badają waluty cyfrowe, które banki centralne emitowałyby bankom komercyjnym lub bezpośrednio społeczeństwu. Ich wysiłki zintensyfikowały się w ciągu ostatniego roku przy spadku wykorzystania gotówki i rosnącym zainteresowaniu kryptowalutami, takimi jak bitcoin.

„Myślę, że każdy bank centralny, każdy kraj powinien mieć własną suwerenną walutę”, powiedział Agustín Carstens, dyrektor generalny Banku Rozrachunków Międzynarodowych (BIS), Annette Weisbach z CNBC.

„Biorąc pod uwagę, że prawie wszystkie banki centralne myślą o tym, jest to wyjątkowa okazja, aby różne waluty cyfrowe banków centralnych były interoperacyjne”, powiedział Carstens, dodając, że globalne banki centralne powinny zapewnić, że ich systemy są „spójne ze sobą” i że „transakcje w różnych walutach można przeprowadzać bezproblemowo”.

CBDC – cyfrowe waluty, mające zastąpić pieniądze papierowe

BIS to grupa parasolowa dla banków centralnych, reprezentująca instytucje od Rezerwy Federalnej USA po Ludowy Bank Chin. W raporcie z MFW i Bankiem Światowym stwierdzono, że waluty cyfrowe banku centralnego, czyli CBDC, mogą umożliwić tańsze i szybsze płatności transgraniczne.

Obecnie „płatność z, powiedzmy, Meksyku do USA, może potrwać kilka dni” – powiedział Carstens. „Czasami prowizje, które płacisz, wynoszą 7%. To śmieszne”.

„Musimy wykorzystać fakt, że prawie wszyscy zaczynają od czystej karty, aby możemy od samego początku uwzględnić wzajemne powiązania między różnymi systemami”.

Raport zwrócił uwagę na szereg nierozstrzygniętych kwestii związanych z CBDC, które wciąż wymagają rozwiązania, takich jak rola aktorów „prywatnego przemysłu”.

Tymczasem tzw. stablecoiny jak tether — które często są wspierane przez suwerenne waluty, takie jak dolar — spotkały się z rosnącą krytyką ekonomistów i organów regulacyjnych z powodu postrzeganego braku przejrzystości.

Dlaczego Tether, trzecia największa kryptowaluta na świecie, niepokoi ekonomistów

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
Participant

Napisane przez Julizxp

Years Of Membership
Dlaczego tether, trzecia co do wielkości kryptowaluta na świecie, niepokoi ekonomistów

Dlaczego Tether, trzecia największa kryptowaluta na świecie, niepokoi ekonomistów

Współzałożyciel Apple Steve Wozniak: Bitcoin jest lepszy niż złoto, cud technologii

Współzałożyciel Apple – Steve Wozniak: Bitcoin jest lepszy niż złoto