w

11 PAŹ: SAMOBÓJCZA OPERACJA. Rosjanie OSIAGAJĄ REKORD STRAT W 1 DZIEŃ | Wojna w Ukrainie Wyjaśniona


🔴 Wspieraj poprzez zakupy w sklepie:
🔵 Rozważ wspieranie kanału poprzez dołączenie do grona wspierających: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
🔵 Wspieraj poprzez kliknięcie przycisku „Podziękuj” obok łapki w górę i przycisku do udostępniania
🔵Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dzień 594

Dziś w regionie Doniecka pojawiło się wiele nowych wydarzeń

Na pierwszy rzut oka może to wyglądać jak Strefa Gazy, ale w rzeczywistości jest to Awdijiwka
Siły rosyjskie rozpoczęły dziś zakrojoną na szeroką skalę operację ofensywną, której celem było zajęcie Awdijiwki i zaangażowanie w ciągu kilku godzin myśliwców, bombowców, helikopterów, artylerii, setek czołgów i opancerzonych wozów bojowych oraz tysięcy żołnierzy.

Operacja ofensywna rozpoczęła się o 5 rano intensywnym bombardowaniem
Rosjanie zrzucili na osadę dziesiątki 500-kg i 1500-kg bomb.
Celem stały się dzielnice mieszkalne z blokowiskami, a także fabryki chemiczne i inne części miasta.
W mieście wciąż znajdowało się co najmniej 3 tysiące cywilów

Następnie Rosjanie zaczęli używać artylerii i śmigłowców szturmowych.
Według doniesień rosyjskich żołnierzy, Rosjanie przeznaczyli co najmniej 200 systemów artyleryjskich do ostrzału ukraińskich pozycji wzdłuż całej linii kontaktu.
Rosyjskie źródła opublikowały nagrania pokazujące, jak ich śmigłowce szturmowe wystrzeliwują lekkie wielozadaniowe rakiety kierowane.
Po zakończeniu procesu osłabiania ukraińskiej obrony, Rosjanie rozpoczęli zmasowany atak naziemny.

Były 2 główne kierunki: od Krasnohoriwki do Berdyczi i od Wodiane do Siwernego
Aby jednak związać ukraińskie oddziały i uniemożliwić im manewrowanie rezerwami, Rosjanie rozpoczęli również ataki w 5 innych kierunkach, głównie w kierunku nasypu górniczego i samej Awdijiwki.
Celem całej operacji ofensywnej jest dotarcie do Orliwki z dwóch stron, całkowite odcięcie dostaw do Awdijiwki i wzięcie jej w okrążenie.

Ukraińskie zespoły zwiadowcze poinformowały, że Rosjanie przeznaczyli do tych ataków około 2 brygady wojska, czyli około 8 tysięcy żołnierzy.
I jeśli na pierwszy rzut oka można być sceptycznym wobec takich szacunków i zakładać, że są one mocno przesadzone, to opublikowane przez operatora drona nagrania pokazały, jak setki Rosjan atakują tylko jedną ukraińską pozycję, która jest zwykle chroniona przez około 15 ukraińskich żołnierzy.
W takich okolicznościach utrzymywanie się na pozycjach frontowych byłoby równoznaczne z popełnieniem samobójstwa, więc Ukraińcy starali się zlikwidować jak najwięcej napastników, ale gdy tłum Rosjan zbliżył się zbyt blisko, Ukraińcy wycofali się na pozycję rezerwową, pozostawiając ukraińskiej artylerii celowanie w koncentracje sił
Nagranie opublikowane przez stronę rosyjską pokazuje, jak 13 ukraińskich żołnierzy wycofało się ze swoich pozycji, zanim było za późno.

Przy czym rosyjska ofensywa wcale nie poszła gładko
Przede wszystkim Rosjanie ponieśli straty, zanim jeszcze przekroczyli linię kontaktu
Nagranie pokazuje, jak prowadzący resztę pojazd wypada z przejazdu wewnątrz kontrolowanej przez Rosjan wsi Opytne, całkowicie podważając atak, ponieważ kierowca drugiego pojazdu już zdecydował, że wystarczy i zaczął zawracać, aby odjechać.

Po tym, jak niektóre rosyjskie jednostki w końcu zdołały przekroczyć linię kontaktu i zaczęły atakować ukraińskie pozycje, Rosjanie zaczęli ponosić oszałamiające straty
Nie pokażę nagrań z tych ataków, ponieważ musiałbym ocenzurować cały ekran, ale jak łatwo sobie wyobrazić, taki tłum był niczym ćwiczenia strzeleckie
Rosjanie zostali trafieni nie tylko ze zwykłej broni palnej, ale także z granatników, PPK, min, pocisków artyleryjskich, a nawet rakiet wystrzelonych ze śmigłowców.
Do południa rosyjskie źródła donosiły, że siły rosyjskie posunęły się naprzód o 200 metrów, prawdopodobnie przejmując kontrolę nad liniami drzew przed Wodiane, skąd widzieliśmy wycofujące się siły ukraińskie.
Rosjanie mieli trudności z rozwinięciem ataku ze względu na fatalną koordynację i częste wypadki bratobójczego ognia między nowo zdobytymi pozycjami wzdłuż całej linii drzew.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
Veteran

Napisane przez admin

Content AuthorGallery MakerStory MakerImage MakerVideo MakerYears Of MembershipEmoji AddictUp/Down Voter
ZWROT-AKCJI-BOXDEL-SPOTKAL-SIE-Z-WARDEGA-KONOPSKI-LEXY-NATSU-DUBIEL-STUU-SPOTLIGHT-GOATS

BOXDEL SPOTKAŁ SIĘ Z WARDEGA? Pandora Gate

Wojna-na-Ukrainie-Stan-na-10.10.2023

Rosja pod ostrzałem – Wojna na Ukrainie – co nowego