w

Tajemnice Watykanu Film Dokumentalny lektor PL


Tajemnice Watykanu

W świetle wypływających na powierzchnię skandali seksualnych z udziałem wysoko postawionych w hierarchii duchownych coraz więcej osób zastanawia się, co jeszcze ukrywa za swymi murami Watykan.

Niektóre tajemnice nigdy nie były specjalnie ukrywane – to raczej ciekawostki, z których mało kto zdaje sobie sprawę. Niestety „niespodzianki” się na tym nie kończą. Po reportażu TVN-u wyemitowanym na początku listopada 2020 roku pt. „Don Stanislao” szereg faktów obciążył polskiego kardynała, Stanisława Dziwisza. Zgodnie z relacją miał on nie tylko wiedzieć o pedofilii wśród wysoko postawionych duchownych, ale i ją tuszować. Kardynał zaprzeczył doniesieniom, lecz niedawny raport Watykanu wskazuje kompletnie coś innego.

Pedofilia w kościele to temat, który przestaje powoli być tajemnicą. Okazuje się jednak, że dochodziło do sytuacji, w których Watykan doskonale wiedział o przestępstwach popełnianych nie tylko przez szeregowych księży, ale nawet przez arcybiskupów czy kardynałów – jak Theodore McCarrick. Tego ostatniego do godności kardynalskiej wyniósł nie kto inny, jak Jan Paweł II.

Druga głośna sprawa była związana z nieżyjącym już Macielem Degollado. Duchowny został oskarżony o seksualne wykorzystywanie małoletnich członków założonego przez siebie Legionu Chrystusa. Jego zbrodnie zostały potwierdzone przez Watykan.

Dzięki reportażowi TVN24 „Don Stanislao” wyemitowanemu na początku listopada 2020, na światło dzienne wyszły nowe fakty związane z kardynałem Dziwiszem. Mimo zaprzeczeń duchownego doniesiono, iż kardynał wiedział o zbrodniach na tle pedofilskim, co więcej miał je tuszować – w tym dwie opisane powyżej. Wszystko wskazuje na to, że Jan Paweł II był świadomy sytuacji i ciążących na McCarricku zarzutów.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
Veteran

Napisane przez admin

Content AuthorGallery MakerStory MakerImage MakerVideo MakerYears Of MembershipEmoji AddictUp/Down Voter
DON-KASJO-CZY-ZAWALCZYLBY-Z-BORYSEM-MANKOWSKIM

DON KASJO CZY ZAWALCZYŁBY Z BORYSEM MAŃKOWSKIM

Skuci-lodem-2018-Caly-Film-Lektor-PL

Skuci lodem 2018 – Cały Film Lektor PL