im

Rosjanie Panikują! Ukraińskie POSIŁKI NADESZŁY SZTURMOWAĆ PÓŁNOCNĄ FLANKĘ


🔴 Wspieraj poprzez zakupy w sklepie:
🔵 Rozważ wspieranie kanału poprzez dołączenie do grona wspierających: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
🔵 Wspieraj poprzez kliknięcie przycisku „Podziękuj” obok łapki w górę i przycisku do udostępniania
🔵Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dzień 718

Dziś pojawiło się wiele wiadomości z kierunku Awdijiwki

Według najnowszych doniesień, Ukraińcy przygotowują kompleksową operację mającą na celu odblokowanie sił ukraińskich i zepchnięcie Rosjan z powrotem na ich pozycje wyjściowe
Szef ukraińskiej administracji wojskowej Awdijiwki oświadczył, że siły rosyjskie odcinają ukraińską główną naziemną linię komunikacyjną prowadzącą do Awdijiwki w celu okrążenia osady.

Najbardziej znane rosyjskie źródła twierdzą, że siły rosyjskie zajmują pozycje około 700 metrów od głównej ukraińskiej drogi zaopatrzeniowej.
Jednak obszar walk znacznie się zwiększył, a niektóre źródła twierdzą, że Rosjanie dotarli do strefy przemysłowej.

Centralną część Awdijiwki można podzielić na dwie części: na północ od torów kolejowych i na południe od torów kolejowych.
Jeśli chodzi o obszar na północ od torów kolejowych, wydaje się, że siły rosyjskie nadal nie ustanowiły całkowitej kontroli nad polami i liniami drzew na północ od kamieniołomu.
Jak pamiętamy, po tym jak Rosjanie posunęli się naprzód w rejonie Iwuszki, Ukraińcy wycofali się z tych pozycji, aby uniknąć potencjalnego okrążenia.
Zasadniczo korzystne dla sił rosyjskich byłoby zajęcie pustego terenu i zaatakowanie Ukraińców z drugiej strony kamieniołomu.
Jednak według rosyjskich źródeł, Ukraińcy przewidzieli taki rozwój wydarzeń i spędzili kilka tygodni na zaminowaniu terenu przed wycofaniem się.
Te miny powstrzymują Rosjan przed otwarciem drugiego kierunku ataku.

Nie oznacza to jednak, że sytuacja Ukraińców jest łatwa
Siły rosyjskie wewnątrz przyczółka zidentyfikowały trzy główne cele
Pierwszym celem jest dotarcie do południowej części kamieniołomu
Biorąc pod uwagę, że oznacza to posuwanie się blok po bloku przez obszar z małymi domami, ma to być najmniej trudna opcja
Chociaż niektóre źródła twierdzą, że Rosjanie już to osiągnęli, w rzeczywistości walki toczą się na tych samych ulicach.
Dlatego niektórzy analitycy doszli do wniosku, że Rosjanie mogą po prostu zabezpieczać flanki, aby przejść do innych celów.

Drugim celem sił rosyjskich jest przekroczenie torów kolejowych i przełamanie ukraińskiej obrony w strefie przemysłowej i stacji ciężarówek.
Jak dotąd wszystkie rosyjskie próby dotarcia do strefy przemysłowej zakończyły się niepowodzeniem i pozostaje ona pod całkowitą kontrolą ukraińską.
Niektóre rosyjskie i ukraińskie źródła rozpowszechniły informacje, że Rosjanom udało się dotrzeć do stacji ciężarówek; jednak kilka godzin temu większość prominentnych rosyjskich źródeł zaprzeczyła tym twierdzeniom, prawdopodobnie dlatego, że pozycje te zostały utracone w wyniku ukraińskiego kontrataku.

Trzecim celem sił rosyjskich jest przekroczenie torów i ustanowienie kontroli nad małą dzielnicą mieszkalną, aby wykorzystać ją jako rampę do ataku na zakłady chemiczne
W tym przypadku rosyjskie źródła twierdzą, że udało im się ustanowić niewielki przyczółek na tym obszarze, podczas gdy źródła ukraińskie zaprzeczają tym twierdzeniom.

Obszar na południe od torów kolejowych składa się ze stref przemysłowych, które są trudniejsze do zaatakowania niż małe domy
Co więcej, tory kolejowe, które dzielą ten obszar na dwie części, również stanowią przeszkodę.
Jednak pomimo tego, że nie udało się fizycznie odciąć głównej drogi zaopatrzeniowej, siły rosyjskie ustanowiły nad nią kontrolę ogniową
Ukraiński żołnierz poinformował, że rosyjskie drony kamikadze są stale na niebie, czekając na ukraińskie pojazdy.
Dlatego Ukraińcy przestawili się na korzystanie z alternatywnej drogi łączącej Awdijiwkę z Siewiernym.

Rosyjskich analityków zaniepokoił brak paniki i nagłych odwrotów z południowej części Awdijiwki.
Podczas gdy niektóre rosyjskie źródła zaczęły twierdzić, że Ukraińcy przygotowują się do masowego wycofania, rosyjscy żołnierze, którzy faktycznie walczą w Awdijiwce, poinformowali, że nie zaobserwowali żadnych działań, które by na to wskazywały, a także, że nie mają nadziei na zajęcie południowej części bez walki.
Rosyjscy analitycy stwierdzili, że jest bardzo prawdopodobne, że Ukraińcy przygotowują się do kontrataku.

Ukraiński żołnierz z dwudziestego czwartego batalionu stwierdził, że pomimo krytycznej sytuacji są zdeterminowani do walki, ponieważ walki na polach byłaby znacznie trudniejsza.
Kilka godzin temu rosyjskie źródła zaczęły rozpowszechniać materiał filmowy przedstawiający nowo przybyłe ukraińskie oddziały do Awdijiwki, jako potwierdzenie, że Ukraińcy zamierzają odeprzeć atak
Lokalizacja sił, a także potencjalny kierunek kontrataku są niepewne.

Najbardziej idealnym rozwiązaniem byłby udany kontratak z północy

Was denken Sie?

Bemerkungen

Schreiben Sie einen Kommentar

Wird geladen…

0
Veteran

Geschrieben von admin

InhaltsautorGaleristGeschichtenerzählerBildermacherVideo MacherJahre der MitgliedschaftEmoji AddictUp / Down Voter
Wojna-na-Ukrainie-Stan-na-13.02.2024

Wojna na Ukrainie – Stan na 13.02.2024

JACKIEWICZ-AMADEUSZ-FERRARI-POLECIAL-W-CHU-NATAN-MARCON-TO-JEGO-DZI-DON-KASJO-BEZ-SZAN-Z-ADAMEK

JACKIEWICZ AMADEUSZ FERRARI POLECIAŁ W CHU**