in

18 STY: Czy to się naprawdę wydarzyło? | Wojna na Ukrainie


Dzisiejsze wieści z Ukrainy

Kody czasowe:
0:00 – News 1 (Atak na statek)
1:12 – News 2 (Sabotować Polskę)
2:49 – News 3 (Energodar)
3:36 – News 4 (Bachmut)

Ukraińscy bojownicy zniszczyli dwa plutony sabotażystów w regionie Chersoniu.
Natychmiast dziesięć łodzi motorowych grup dywersyjnych i rozpoznawczych z czterema tuzinami rosyjskich najeźdźców zostało zniszczonych przez bojowników Sił Obronnych w Dnieprze.
Natalya Humenyuk, szefowa połączonego koordynacyjnego centrum prasowego Dowództwa Operacyjnego „Południe”, powiedziała o tym na antenie teletonu Yedyni Novyni. Z jej słów można wywnioskować, że wszyscy wymienieni wyżej okupanci zostali zlikwidowani:
„40 najeźdźców podążyło kursem rosyjskiego okrętu wojennego”.
Niestety, nie jest jasne, dlaczego doszło do takiego zapisu. Może najeźdźcy masowo płynęli łodziami do Dniepru? Czy Siły Zbrojne Ukrainy po prostu zyskały lepsze możliwości techniczne do zniszczenia wroga?
W sprawie ukraińskiego natarcia na lewym brzegu Dniepru Natalya Humenyuk tradycyjnie nie ujawniła żadnych cennych informacji:
„Siły obronne muszą przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo obrońcom, którzy będą manewrować wzdłuż lewego brzegu.
W Polsce zdemaskowano grupę ukraińskich uchodźców zrekrutowanych przez rosyjskie służby specjalne. Mieli rozwieszać prorosyjskie ulotki, monitorować transport broni na Ukrainę i przygotowywać sabotaż na terenie Polski.
W Polsce uważa się, że było to najpoważniejsze zagrożenie ze strony Rosji na terytorium NATO od początku wojny na pełną skalę z Ukrainą.
Wśród zatrzymanych jest dwunastu ukraińskich uchodźców, jeden Rosjanin i trzech obywateli Białorusi. Według funkcjonariusza organów ścigania biorącego udział w śledztwie, ci najemnicy zostali przydzieleni do popełnienia podpalenia i zabójstwa.

Jak dodaje gazeta, potencjalni sabotażyści zostali wykryci przypadkowo: przechodzień zauważył obiektyw kamery wystający zza krzaków na ważny odcinek toru i zgłosił to odpowiednim służbom. Korzystając z danych z kamer i innych informacji, stróże prawa udali się do całej grupy.
W Energodarze wysadzono w powietrze dom z rosyjskimi okupantami
Dziś w okupowanym Energodarze wysadzono w powietrze lokal, w którym odbywało się spotkanie rosyjskich okupantów. O tym informuje wywiad Ukrainy.

Zostań sponsorem kanału, a zyskasz dostęp do ekskluzywnych bonusów, a także wesprzesz Ukrainę.
Więcej szczegółów:

What do you think?

Comments

Leave a Reply

Loading…

0
Veteran

Written by admin

Content AuthorGallery MakerStory MakerImage MakerVideo MakerYears Of MembershipEmoji AddictUp / Down Voter
Roswell-Nowe-dowody-odc.-12-Dokument-Lektor-PL

Roswell : Nowe dowody UFO – Dokument Lektor PL

OFICJALNA-DECYZJA-FRANCJI-PUTIN-ZSZOKOWANY

OFICJALNA DECYZJA FRANCJI! PUTIN ZSZOKOWANY!