w

23 GRU: Wielki sukces armii ukraińskiej | Wojna na Ukrainie


Wiadomości z Ukrainy na dziś.
Udana ofensywa wojsk ukraińskich w różnych kierunkach i brutalny atak terrorystyczny Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. To wszystko w dzisiejszym newsie.
Ukraińskie wojska zbliżają się do obrzeży Bachmutu. Bakhmut wkrótce wyjdzie na wolność.
„Ukraińskie wojska prowadzą działania ofensywne na południe od miasta Bachmut. Jednocześnie jednostki Sił Zbrojnych nadal powstrzymują rosyjską ofensywę na kierunku Kupyańsk i Lymańsk. „Trwają ciężkie walki, wróg stawia silny opór, wykorzystuje rezerwy i ponosi znaczne straty” – powiedział Andrij Kowaliow, rzecznik Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy.
Przypomnijmy, że w kierunku Bachmuta w ciągu tygodnia przeciwnik rosyjski ze wszystkich sił próbował powstrzymać ofensywę Sił Zbrojnych Ukrainy, ale ukraińscy obrońcy stopniowo posuwali się naprzód. Uwolniony obszar w kierunku Bakhmut ma łącznie 37 kilometrów kwadratowych.
Również w tych dniach Siły Zbrojne Ukrainy wyzwoliły miasto Staromajorske i odbiły Nowojehoriwkę.
Przez wiele tygodni z rzędu ukraińskie wojsko kontynuowało posuwanie się w kierunku Melitopola – na południe od Orichowa. Tutaj wojska ukraińskie zbliżyły się do wsi Robotyny.
Ukraińskie wojsko odniosło w tym rejonie sukcesy w ciągu ostatniego tygodnia, ale wróg ze wszystkich sił stara się utrzymać Robotyna. Podobną sytuację widzieliśmy już ze Staromajorskim, ale ta historia zakończyła się sukcesem Ukraińców.
Nieudana ofensywa Rosjan
Podczas gdy ofensywa sił ukraińskich trwa, wróg postanowił odwrócić uwagę na inną część frontu. Mówimy o odcinku frontu między Swatowem w obwodzie ługańskim a Borową w obwodzie charkowskim.
Rosjanie rozpoczęli tu swoją ofensywę ponad tydzień temu. Ale dopiero w zeszłym tygodniu odnieśli pierwszy poważny sukces. Ale, jak się później okazało – tylko tymczasowe.
Wróg próbował rozszerzyć swój sukces i zajął wieś Nowojehoriwka. Ponadto wsie Nadiya i Serhiyivka zostały utracone z powodu groźby okrążenia.

Wczoraj rano wojska rosyjskie zaatakowały miasto Krzywy Róg i uderzyły w infrastrukturę cywilną, wielopiętrowy budynek.
Wczoraj rano mieszkańcy Krzywego Rogu (obwód dniepropetrowski) usłyszeli potężne eksplozje, po których w regionie ogłoszono alarm powietrzny. Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy ostrzegały przed zagrożeniem ze strony wroga za pomocą pocisków balistycznych.
Później minister spraw wewnętrznych Ihor Klymenko poinformował, że Rosjanie wystrzelili w kierunku miasta dwie rakiety.
Jedna rakieta uderzyła w czteropiętrowy budynek instytucji edukacyjnej (Economics College). Drugi zniszczył odcinek od czwartego do dziewiątego piętra budynku mieszkalnego w pierwszym wejściu. Był tam pożar. Następnie ratownicy przystąpili do gaszenia pożaru i rozbiórki gruzu.
Według rzecznika Sił Powietrznych Ukrainy Jurija Ignata, według wstępnych informacji, Rosja zaatakowała Krzywy Róg przy użyciu broni balistycznej.
„Najprawdopodobniej była to balistyka, według wstępnych danych. Wiecie, jak niebezpieczna jest broń balistyczna, jak szybko może dotrzeć i jak niszczycielska. Musimy poczekać, aż na miejscu zostaną znalezione pozostałości pocisków, a następnie w końcu możemy powiedzieć, co to było” – powiedział Ignat na antenie telethonu.
Dziesiątki ofiar, są ofiary.
Dodać należy, że według ratowników wśród poszkodowanych jest wielu zwykłych obywateli, którzy przebywali w pobliżu technikum (gdzie przebywał jeden z przybyszów).
„Rano technikum było praktycznie puste. Ale na pierwszym piętrze jest kawiarnia, do której weszli już cywile. W pobliżu znajduje się jednostka Policji Państwowej, która również została dotknięta tym strajkiem. Dlatego właściwie jesteśmy mówiąc o obiektach infrastruktury cywilnej, cywilach” – powiedział Ihor Klymenko.
Łącznie w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych brało udział 230 osób i 57 sztuk sprzętu.Z rozbitego domu o własnych siłach wydostało się prawie 150 mieszkańców.
Akcja poszukiwawczo-ratownicza po ataku terrorystycznym przeprowadzona przez Federację Rosyjską została już zakończona. Jak poinformowała Państwowa Służba Ratunkowa Ukrainy, liczba zabitych wynosi sześć osób, w tym dziecko.
Jak napisał w mediach społecznościowych prezydent Wołodymyr Zełenski, komentując atak na Krzywy Róg, „ten terror nas nie przestraszy ani nie złamie”. Głowa państwa pokazała też film o konsekwencjach rosyjskiego ataku na Krzywy Róg.
W sumie ponad tysiąc mieszkań i domów zostało uszkodzonych przez falę uderzeniową i bezpośrednie trafienie podczas ataku rakietowego armii Federacji Rosyjskiej.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
Veteran

Napisane przez admin

Content AuthorGallery MakerStory MakerImage MakerVideo MakerYears Of MembershipEmoji AddictUp/Down Voter
Chore-PLANY-PUTINA-na-2024-rok-Rosja-szykuje-niespodzianke

Chore PLANY PUTINA na 2024 rok

MOCNE-FACE-TO-FACE-DENIS-ZALECKI-VS-NATAN-MARCON-CLOUT-MMA-3-shorts

MOCNE FACE TO FACE DENIS ZAŁĘCKI VS NATAN MARCOŃ CLOUT MMA 3