w

Annabelle wraca do domu – 2019 – Cały FILM – LEKTOR PL

Ta historia zaczęła się w 2013 roku, kiedy to po raz pierwszy poznaliśmy państwa Warrenów, Lorraine (Vera Farmiga) i Eda (Patrick Wilson). Minęło kilka lat, w trakcie których tytułowa lalka zmieniła życie wielu osób w istne piekło. Tym razem tych dwoje poszukiwaczy zjawisk paranormalnych postanowiło zabrać przeklętą Annabelle, która jest portalem dla duchów, które chcą przeniknąć do naszego świata, do domu i zamknąć ją w specjalnej gablocie. Plan niby idealny. W końcu jeśli im się nie uda poskromić tej przeklętej lalki, to nikt tego nie zrobi. 

Jest to prequel filmów Annabelle i Annabelle: Narodziny zła.

W filmie występują Vera Farmiga, Patrick Wilson, Mckenna Grace, Madison Iseman, Katie Sarife i Samara Weaving.

Demonologowie Ed i Lorraine Warren chcą za wszelką cenę uniemożliwić Annabelle dokonywanie kolejnych okrutnych czynów

Przywożą opętaną lalkę do zamkniętego pokoju z niezwykłymi przedmiotami w swoim domu. Układają ją „bezpiecznie” za poświęconym szkłem i proszą księdza o udzielenie błogosławieństwa.

Gary Dauberman, dla którego jest to debiut reżyserski, jest znakomitym przykładem na to, że świetny scenarzysta niekoniecznie musi być równie zdolnym reżyserem. Jego opowieści o Annabelle brakuje bowiem świeżego podejścia, jakie ten sam twórca zaprezentował w scenariuszu z 2014 roku. Teraz jakby odhaczał po prostu sprawdzone chwyty z innych horrorów, przyprawiając je odrobiną komedii.

Dauberman zrobił tak już w Zakonnicy i nie był to dobry pomysł. Szkoda, że idzie tą drogą, zamiast powrócić do klimatu, jaki stworzył w znakomicie przyjętym przez widzów To czy Annabelle: Narodziny zła

Oto kilka recenzji filmu:

  • „Annabelle wraca do domu to świetny horror, który sprawi, że będziesz drżeć ze strachu.” – The Hollywood Reporter
  • „Film jest dobrze zrealizowany i ma kilka naprawdę przerażających scen.” – Variety
  • „Gra aktorska jest świetna, a szczególnie wyróżnia się Mckenna Grace.” – The New York Times
Jeśli szukasz dobrego filmu grozy, to Annabelle wraca do domu jest świetnym wyborem. Film jest dobrze zrealizowany, ma kilka naprawdę przerażających scen i świetną grę aktorską.

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
Veteran

Napisane przez admin

Content AuthorGallery MakerStory MakerImage MakerVideo MakerYears Of MembershipEmoji AddictUp/Down Voter

Polski Ken vs Wiktoria – Walka kobiety z niby mężczyzną na MMA VIP 3

Amityville – Horror 2005 – Cały FILM – Lektor PL