w

Doktor Sen 2019 – Cały FILM – LEKTOR PL


Doktor Sen to amerykański horror fantasy z 2019 roku

W reżyserii Mike’a Flanagana, wyprodukowany przez Warner Bros. Pictures, Village Roadshow Pictures i Lin Pictures, oparty na powieści Stephena Kinga z 2013 roku o tym samym tytule. Film jest kontynuacją filmu Lśnienie z 1980 roku, a w rolach głównych wystąpili Ewan McGregor, Rebecca Ferguson, Finn Wolfhard, Kyliegh Curran, Alex Essoe, Cliff Curtis i Bill Skarsgård.

Fabuła filmu rozgrywa się 30 lat po wydarzeniach z Lśnienia.

Danny Torrance (McGregor) jest teraz dorosłym mężczyzną, który wciąż zmaga się z traumami z dzieciństwa. Pracuje jako terapeutka, pomagając dzieciom, które mają podobne doświadczenia do jego. Pewnego dnia Danny poznaje Abra Stone (Curran), młodą dziewczynę o podobnych mocach, jak on. Abra jest ścigana przez True Knot, grupę wampirów, które żywią się mocą dzieci. Danny i Abra muszą połączyć siły, aby uratować Abra i inne dzieci przed True Knot.

Film został dobrze przyjęty przez krytyków, którzy chwalili jego klimat, fabułę i aktorstwo. Film był również sukcesem komercyjnym, przynosząc ponad 373 miliony dolarów przy budżecie 41 milionów dolarów.

Oto kilka recenzji filmu:

  • „Doktor Sen to piękny, mroczny i wzruszający film, który na długo zostanie z widzem” – The Hollywood Reporter
  • „Mike Flanagan stworzył film, który jest jednocześnie hołdem dla klasyki Stephena Kinga i świeżą, oryginalną opowieścią” – Variety
  • „Ewan McGregor i Finn Wolfhard są znakomici w swoich rolach, a ich chemia na ekranie jest elektryzująca” – The Guardian

Jeśli jesteś fanem Stephena Kinga lub po prostu lubisz dobre horrory, to Doktor Sen jest filmem dla Ciebie.

Dorosły Dan Torrance błąkając się po Ameryce spotyka małą dziewczynkę o takich samych zdolnościach jak on i stara się ją uchronić przed kultem Prawdziwy Węzeł.

Horror na podstawie książki Stephena Kinga

Minęło wiele lat od czasu wydarzeń, które rozegrały się w „Lśnieniu”. Dorosły już Dan Torrence (Ewan McGregor) spotyka dziewczynkę, która przejawia podobne do niego zdolności. Stara się ją chronić przed kultem o nazwie Prawdziwy Węzeł, którego członkowie polują na dzieci obdarzone mocami, aby zachować nieśmiertelność.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
Veteran

Napisane przez admin

Content AuthorGallery MakerStory MakerImage MakerVideo MakerYears Of MembershipEmoji AddictUp/Down Voter

Jak zacząć ćwiczyć – forma na lato a forma na lata

Slender Man 2018 – Cały Film – Lektor PL