w

Harry Potter i Kamień Filozoficzny 2001 – Cały FILM – Lektor PL

„Harry Potter i Kamień Filozoficzny” to film fantasy z 2001 roku, oparty na pierwszej części bestsellerowej serii książek autorstwa J.K. Rowling.

W reżyserii Chrisa Columbusa, film przenosi widzów do magicznego świata Hogwartu, szkoły czarodziejstwa i magii.

Akcja filmu rozpoczyna się od momentu, gdy dziesięcioletni Harry Potter, pochodzący z rodziny mugoli (nieczarodziejów), dowiaduje się o swoim prawdziwym dziedzictwie jako czarodziej. Harry zostaje zaproszony do Hogwartu przez tajemniczego Hagrida, który przekazuje mu list od szkoły, w której jego rodzice, którzy zginęli, byli uznanymi czarodziejami.

W Hogwarcie Harry zaprzyjaźnia się z Ronem Weasleyem i Hermioną Granger, a także poznaje wiele magicznych stworzeń i tajemniczych przedmiotów.

Dowiaduje się również o legendarnym Kamieniu Filozoficznym, który ma zdolność przemieniać metal w złoto oraz dawać nieśmiertelność.

W międzyczasie, Harry odkrywa tajemnice przeszłości swoich rodziców i nawiązuje niebezpieczną przyjaźń z profesorem Severusem Snape’em, który zdaje się mieć ukryte zamiary.

Film oferuje doskonałą mieszankę akcji, magii i emocji, zapewniając widzom fascynującą podróż przez świat magii i przygód.

„Harry Potter i Kamień Filozoficzny” jest pełen wspaniałych efektów specjalnych i barwnych postaci, które na zawsze pozostają w sercach fanów tej niesamowitej serii.

To początek niezwykłej sagi o Harrym Potterze, która stała się fenomenem kulturowym na całym świecie. Film zyskał ogromną popularność zarówno wśród młodszych, jak i starszych widzów, stając się ulubieńcem fanów fantasy i magii. Jest to niezapomniana opowieść o odwadze, przyjaźni i walce dobra ze złem, która zachwyca i inspiruje do marzeń o magicznym świecie Hogwartu.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
Veteran

Napisane przez admin

Content AuthorGallery MakerStory MakerImage MakerVideo MakerYears Of MembershipEmoji AddictUp/Down Voter

Surogatka 2017 – Cały FILM – Lektor PL

Harry Potter i Komnata Tajemnic 2002 Cały Film – Lektor PL