w

Harry Potter i Zakon Feniksa 2007 Cały Film

Harry Potter i Zakon Feniksa film fantasy na podstawie książki Joanne K. Rowling Harry Potter i Zakon Feniksa. Nakręcony przez Davida Yatesa, jest to piąty film z na podstawie siedmiotomowego cyklu Harry Potter.

Harry i jego przyjaciele zakładają tajne stowarzyszenie „Gwardię Dumbledore’a”, aby przygotować się do starcia z Voldemortem.

Jest to pięćdziesiąty najbardziej dochodowy film wszech czasów, zdobył uznanie krytyków i publiczności, był również chwalony przez autorkę, która w przeciwieństwie do wielu innych pisarzy zawsze aprobowała filmowe ekranizacje swoich dzieł, nazywając Zakon Feniksa „do tej pory najlepszym.

Gdyby wskazać najbardziej kultowe postacie przełomu XX i XXI w., z pewnością w czołówce znalazłby się Harry Potter. Postać młodego czarodzieja z książek autorstwa J. K. Rowling, zupełnie zawładnęła sercami czytelników na całym świecie. Taki sukces książek spowodował że nie czekając długo rozpoczęto przygotowania do ekranizacji przygód Harry’ego Pottera.

Tym razem wakacje Harry’ego zostają szybko przerwane nagłym atakiem Dementorów.

Główny bohater zostaje natychmiast przetransportowany do siedziby Zakonu Feniksa, tajnej organizacji walczącej z Voldemortem i śmierciożercami. Również w szkole Harry’ego nie czekają łatwe dni. W Hogwarcie pojawia się Dolores Umbridge, przysłana z Ministerstwa Magii, która ma na celu wprowadzenie swoich metod nauczania do szkoły.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Ładowanie…

  0
  Veteran

  Napisane przez admin

  Content AuthorGallery MakerStory MakerImage MakerVideo MakerYears Of MembershipEmoji AddictUp/Down Voter
  twarda sztuka

  Twarda Sztuka 2007 – Cały Film – Lektor PL

  Jurassic World Updadle Krolestwo 2018

  Jurassic World – Updadłe Królestwo 2018 – Cały FILM