w

Burza Dusz 2021 – Cały Film – Lektor PL

Burza Dusz to estoński dramat historyczny z 2021 roku w reżyserii Tanela Toomiego.

Akcja filmu rozgrywa się w Estonii w 1919 roku i opowiada historię 15-letniego chłopca, który wstępuje do Estońskiej Armii Narodowej, aby walczyć o niepodległość swojego kraju.

Film jest mocnym i przejmującym obrazem wojny i jej tragicznych skutków. Oglądając go, trudno nie współczuć bohaterom, którzy zmuszeni są stawiać czoła nieludzkim wyzwaniom. Burza Dusz to film, który na długo pozostanie w pamięci widzów.

Film zdobył wiele nagród na festiwalach filmowych, w tym Nagrodę FIPRESCI na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2021 roku.

Po przeżyciu piekła I wojny światowej, utracie miłości i rodziny, nastoletni Łotysz zastanawia się, czy jego wysiłki miały sens. Artus wraca do domu, aby zacząć wszystko od nowa.

Łotwa. Wybuch I wojny światowej przerywa miłosną idyllę szesnastoletniego Artursa. Po utracie matki i domu zdesperowany chłopak postanawia zaciągnąć się do wojska. Marzy o zostaniu bohaterem, jednak wojna okazuje się wyglądać zupełnie inaczej niż sobie wyobrażał – nie ma chwały, nie ma sprawiedliwości. Jest tylko rozpacz. W końcu Arturs znajduje w sobie siłę do stoczenia ostatecznej bitwy i wraca do domu, aby zacząć wszystko od nowa.

Łotewski dramat historyczny z 2019 roku w reżyserii Dzintarsa Dreibergsa, ekranizacja powieści Aleksandrsa Grīnsa. Film był debiutem fabularnym reżysera, który wcześniej tworzył wyłącznie filmy dokumentalne.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
Veteran

Napisane przez admin

Content AuthorGallery MakerStory MakerImage MakerVideo MakerYears Of MembershipEmoji AddictUp/Down Voter

Oczy diabła 2021 – Cały FILM Patryka Vegi

laughter-is-the-best-medicine

Śmiech to zdrowie – dlaczego warto znaleźć czas na oglądanie śmiesznych filmów