w

Sztuczna inteligencja na nowym poziomie – Chat GPT-4 już jest!

5 najważniejszych rzeczy, które należy wiedzieć o GPT-4

Jeśli byłeś jednym z pierwszych użytkowników, którzy wydali 20 dolarów, aby dołączyć do usługi OpenAI ChatGPT Plus, otrzymasz teraz znaczną nagrodę – i poważny zwrot z inwestycji.

Użytkownicy ChatGPT Plus są pierwszymi osobami mającymi dostęp do nowej platformy GPT-4. Jeśli subskrybujesz ChatGPT Plus, możesz natychmiast rozpocząć korzystanie z GPT-4.

Wielu ludzi pytało, dlaczego ktoś płaciłby pieniądze za subskrypcję usługi Plus, skoro ChatGPT jest darmowy. Okazuje się, żeby szybko uzyskać dostęp do nowych aktualizacji modelu!

Chat GPT ewoluuje

Przed debiutem GPT-4, panowały dzikie spekulacje na temat tego, czy pozostanie to model tylko tekstowy, jak ChatGPT, czy też stanie się modelem multimodalnym.

Modele multimodalne są w stanie pracować ze szerokim zakresem typów mediów jako swojego wejścia i wyjścia – od tekstu do obrazów, a ostatecznie wideo.

W chwili obecnej GPT-4 wydaje się obsługiwać obrazy zarówno jako wejście, jak i wyjście. Na początek ta funkcjonalność jest udostępniana tylko jednej firmie trzeciej, która pomaga OpenAI testować przetwarzanie obrazów.

GPT-4 dużo szybszy od poprzednika

Gdy system stanie się szybszy, obrazy jako wejście będą dostępne dla większej liczby użytkowników.

Pierwotny ChatGPT mógł przetwarzać 4,096 tokenów. To około 5,000 słów tekstu.

Ograniczenie to dotyczyło zarówno tekstu w poleceniu dla ChatGPT, jak i wyniku systemu. Ograniczenia te uniemożliwiły analizę dużych dokumentów lub pisanie długich postów na blogu – a nawet książek.

Ograniczenie to było prawdopodobnie związane z kosztami obliczeniowymi. Im więcej tokenów dodajesz do dużego modelu językowego, tym więcej obliczeń musi wykonać model w celu przetworzenia tekstu, a tym samym jest to droższe do uruchomienia.

GPT-4 znacznie rozszerza te ograniczenia. Domyślnie GPT-4 może obsłużyć 8,000 tokenów od razu po uruchomieniu. Może też obsługiwać aż 32,000 tokenów. To około 50 stron tekstu.

Przetwarzanie większej ilości danych pozwoli systemowi na przetwarzanie znacznie większej liczby instrukcji, pisania dłuższych artykułów, a być może nawet pisania bardzo długich dokumentów lub pełnych dzieł literackich.

Dzięki GPT3.5, ChatGPT mógł zdać egzaminy skierowane na ludzi, takie jak egzamin prawniczy – ale z trudem.

1*Kn VE5QA3 0nMbRTVVSDWg

System zwykle otrzymywał wynik na dolnym końcu oznaczający zaliczenie – około C-. Jednak GPT-4 został wytrenowany do wykonywania tych ludzkich testów i zadań znacznie lepiej.

Teraz model radzi sobie tak dobrze jak najlepsi studenci na wielu standardowych egzaminach.

Egzaminy z nauk środowiska, GRE, a nawet egzamin LSAT – GPT-4 może łatwo uzyskać wynik w czołówce 10%.

Wciąż jest beznadziejny w dziedzinie literatury angielskiej. Ale zadania z matematyki – w których GPT-3.5 miał problemy – są znacznie poprawione dzięki GPT-4.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
Veteran

Napisane przez admin

Content AuthorGallery MakerStory MakerImage MakerVideo MakerYears Of MembershipEmoji AddictUp/Down Voter
Cena Bitcoina (BTC) rośnie w tym roku o 50%, przebijając akcje i złoto

Cena Bitcoina (BTC) rośnie w tym roku o 50%, przebijając akcje i złoto

Midjourney V5 jest już dostępny – kolejny krok w kierunku fotorealistycznych doświadczeń z AI Art

Midjourney V5 już jest – grafika generowana przez AI na nowym poziomie