w ,

NASA Perseverance Rover: Obejrzyj pierwszy niesamowity film przedstawiający Marsa

NASA ujawniła niesamowity „pierwszy w swoim rodzaju” materiał filmowy z wejścia, zejścia i lądowania najnowszego, ambitnego łazika nowej generacji, Perseverance.

Agencja oznajmiła, że będziemy mogli „zobaczyć Marsa jak nigdy dotąd” i nie było to żartem. Sześciokołowy łazik bezpiecznie wylądował na powierzchni Marsa 18 lutego, a zestaw wyspecjalizowanych kamer rejestrował każdą sekundę od chwili, gdy spadochron rozpostarł się aż do lądowania.

„Po raz pierwszy udało nam się uchwycić takie wydarzenie jak lądowanie statku kosmicznego na Marsie” – powiedział dyrektor NASA podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Materiał filmowy zaczyna się około siedmiu mil nad powierzchnią Marsa i kończy pożegnaniem z zejścia Perseverance. Ogromna ilość danych została przesłana z powrotem na Ziemię, aby dostarczyć nam obrazy innego świata. „Zebraliśmy nieco ponad 30 GB informacji i ponad 23 000 zdjęć pojazdu schodzącego na powierzchnię Marsa” – powiedział Dave Gruel, kierownik zespołu.

Łazik został odczepiony od lądownika by wylądować w dalszej odległości. To zdjęcie z lądowania wygląda lepiej niż plan „Odysei Kosmicznej” S.Kubricka.

Zapoznaliśmy się nieco z zakurzoną, czerwoną powierzchnią naszego kosmicznego sąsiada, głównie dzięki misjom łazików prowadzonych przez NASA w ciągu ostatnich dwóch dekad. Ale nawet najbardziej zapaleni obserwatorzy Marsa zostaną zdumieni przez to, co NASA zaobserowała tuż nad powierzchnią obcej planety.

Filmik z lądowania

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
Veteran

Napisane przez admin

Content AuthorGallery MakerStory MakerImage MakerVideo MakerYears Of MembershipEmoji AddictUp/Down Voter

Spiker Warsaw Shore chetnie się pokazuje

Ale się pomalowałam dziś ładnie