w , ,

Kopanie Bitcoinów może stać się o wiele łatwiejsze po krachu Chinach

Wydobywanie bitcoinów może stać się o wiele łatwiejsze po rozprawieniu się z kryptowalutami w Chinach

W zeszłym miesiącu, Pekin wezwał do podjęcia kroków w celu wyeliminowania wydobycia bitcoinów w związku z obawami o jego wpływ na środowisko.

Doprowadziło to już do tego, że górnicy kryptowalut uciekali z Chin do innych regionów , takich jak Ameryka Północna.

Represje w Chinach nasiliły się w weekend, a władze w bogatej w energię wodną chińskiej prowincji Syczuan nakazały górnikom kryptowaluty zamknięcie działalności.

Według raportów, ponad 90% chińskich Szacuje się, że zdolność wydobycia bitcoinów zostanie zamknięta. Uważa się, że od 65% do 75% całego światowego wydobycia bitcoinów ma miejsce w Chinach.

Wydobwanie bitcoinów?

Kiedy myślisz o wydobyciu, obraz kopalni złota z kilofami i łopatami jest prawdopodobnie pierwsza rzecz, jaka przychodzi mi do głowy. Ale wydobycie bitcoin to nic innego jak polowanie na złoto lub inne metale szlachetne.

Cyfrowe waluty opierają się na ogromnej sieci komputerów na całym świecie. W przypadku bitcoina komputery te ścigają się, aby rozwiązywać złożone łamigłówki matematyczne, aby umożliwić przeprowadzenie transakcji. Ten proces generuje również nowe bitcoiny, nagradzając górników w kryptowalucie, jeśli im się to uda.

Obecnie nagrody dla górników są ograniczona do 6,25 BTC. Kiedyś było to 12,5 BTC, ale ponieważ całkowita podaż bitcoina jest ograniczona do 21 milionów, ilość bitcoinów nagradzanych przez górników zmniejsza się o połowę mniej więcej co cztery lata.

Bycie pierwszym górnikiem, który kopalnia nowego bloku — zasadniczo lista transakcji bitcoinowych — to „gra losowego przypadku” — wyjaśnia Alyse Killeen, założycielka i partnerka zarządzająca firmy Stillmark zajmującej się bitcoinami.

Zaraz będzie łatwiej

Całkowity hashrate, czyli moc obliczeniowa sieci bitcoin, wydaje się gwałtownie spadać w wyniku represji ze strony Pekinu.

W ciągu ostatniego miesiąca hashrate bitcoina spadł z rekordowych 180,7 miliona terahashe na sekundę – miara szybkości sprzętu do kopania kryptowalut – w połowie maja do około 116,2 miliona w środę, zgodnie z danymi

Eksperci ds. kryptowalut twierdzą, że wraz ze wzrostem liczby górników bitcoin w trybie offline z powodu chińskich ograniczeń, udział innych górników w sieci wzrośnie, co potencjalnie sprawi, że wydobycie będzie znacznie bardziej lukratywne.

„W miarę jak coraz więcej hashrate spada z sieci, trudność będzie spadać, a hashrate, który pozostanie aktywny w sieci, otrzyma więcej za swój proporcjonalny udział w nagrodach za wydobycie” Kevin Zhang, wiceprezes ds. kopania kryptowalut firma Foundry, powiedziała CNBC.

„Trudność sieci spada im mniej sprzętu wydobywczego jest online” – powiedział Killeen. To skutecznie prowadzi do mniejszej konkurencji dla innych górników bitcoin.

Jednak innym ważnym czynnikiem, który determinuje zyski dla górników bitcoin jest cena bitcoina, która spadła z rekordowych poziomów w ostatnich miesiącach na odwrocie negatywnych komentarzy od Tesla CEO Elon Musk i represje Chin wobec branży.

Bitcoin zmniejszyła się prawie o połowę od osiągnięcia rekordowego poziomu prawie 65 000 USD w kwietniu. Kryptowaluta spadła we wtorek poniżej 30 000 USD, na krótko wymazując zyski z 2021 r., Ale od tego czasu odzyskała wartość powyżej 34 000 USD.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
Participant

Napisane przez qwqwerqewr29164714

Years Of Membership
Ponowne represje kryptowalut w Chinach usuwają z rynku 400 miliardów dolarów, gdy spada bitcoin

Ponowne spadki na rynku kryptowalut. Powodem – Chińskie represje

tomasz chic narkotyki

Tomasz Chic Wali