w ,

Współzałożyciel Apple – Steve Wozniak: Bitcoin jest lepszy niż złoto

Współzałożyciel Apple Steve Wozniak: Bitcoin jest lepszy niż złoto, cud technologii

W grudniu ubiegłego roku Wozniak założył swoją drugą firmę po Apple o nazwie Efforce, opartej na blockchainie.

Wozniak nazwał Bitcoina „unikalna formuła matematyczna” i „cudem techniki”.

Współzałożyciel Apple Steve Wozniak jest jednym z nielicznych globalnych głosów popierających Bitcoin (w przypadku tej korekty) i jego przyszły potencjał, mimo że on sam jeszcze w niego nie zainwestował. Przemawiając na wydarzeniu technologicznym Talent Land Digital 2021 niedawno w Meksyku, Wozniak nazwał Bitcoin „unikalną formułą matematyczną” i „cudem technologii”. Według lokalnego portalu informacyjnego El Sol de Mexico Wozniak stwierdził, że Bitcoin jest lepszy niż złoto. „Złoto jest ograniczone i trzeba go szukać; Bitcoin to najbardziej zdumiewający cud matematyczny. Nie inwestuję w bitcoin, ale wierzę w to na przyszłość.”

Bitcoin jest często uważany za cyfrowe złoto

Podaż Bitcoina jest ograniczona do 21 milionów tokenów. Co więcej, obaj nie mają centralnego organu, takiego jak bank lub rząd, który mógłby je emitować, a także mają bardzo płynne rynki, które można wymienić na fiat

W grudniu ubiegłego roku Wozniak uruchomił swoją drugą po Apple firmę o nazwie Efforce, opartej na blockchainie przedsiębiorstwa w obszarze efektywności energetycznej. Zgodnie z oświadczeniem firmy, Efforce to rynek, który umożliwia firmom podejmowanie działań w zakresie efektywności energetycznej bez żadnych kosztów, dzięki czemu mogą inwestować swoją płynność w bardziej krytyczne zadania. Firma uruchomiła również własną kryptowalutę o nazwie WOZX w celu sekurytyzacji oszczędności energii.

W 2018 roku Wozniak powiedział CNBC, że ma nadzieję, że Bitcoin stanie się wspólną globalną walutą. Powiedział: „Bitcoin jest matematycznie zdefiniowany, jest pewna ilość bitcoinów, jest sposób, w jaki jest dystrybuowana… i jest czysta i nie ma ludzi, nie ma działającej firmy i to po prostu… rośnie i rośnie… i przetrwanie, to do ja mówię coś, co jest naturalne, a natura jest ważniejsza niż wszystkie nasze ludzkie konwencje.”

Przeczytaj również: W obliczu spadku cen Bitcoin, większość inwestorów instytucjonalnych chce zwiększyć ekspozycję na kryptowaluty w ciągu dwóch lat

Apple jest również prawdopodobnie wśród rosnącego plemienia dużych korporacji eksperymentujących z kryptowaluty. Producent iPhone’a w poście zatytułowanym „Menedżer ds. Rozwoju Biznesu – Płatności Alternatywne” w maju tego roku dał do zrozumienia, że jest zainteresowany badaniem szumu kryptowalut. Pion płatności firmy o nazwie Apple Wallets, Payments and Commerce (WPC) szukał menedżera ds. Rozwoju biznesu, który poprowadzi „Alternative Payments Partnerships”.

W czerwcu tego roku jeden z najbogatszych meksykańskich przedsiębiorców Ricardo Salinas Pliego, który był właścicielem jednego z największe banki w kraju – Banco Azteca napisał na Twitterze, że pracuje nad tym, aby był pierwszym bankiem w Meksyku, który zaakceptuje Bitcoin. Wielki zwolennik Bitcoina, Pliego również napisał na Twitterze, że „#Bitcoin jest nowym złotem, ale o wiele bardziej przenośny, transport #Bitcoin jest o wiele łatwiejszy niż posiadanie sztabek złota w kieszeni… i wiem, że będę zaatakowany przez miłośników złota.”

Sprawdź tę niewiarygodną historię:

Brytyjczyk, który przypadkowo wyrzucił komputer z 7500 bitcoinami na dysku twardym, wymyślił nowy plan odzyskania zagubionych monet z miejskiego wysypiska śmieci. „Szacujemy, że do przejrzenia jest od 300 000 do 400 000 ton odpadów” – powiedział.

https://news.bitcoin.com/man-accidentally-threw-away-7500-bitcoins-hard-drive-new-plan-retrieve-btc/

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
Participant

Napisane przez qwqwerqewr5464012

Years Of Membership
Ponieważ Chiny robią postęp w dziedzinie waluty cyfrowej, czołowa grupa banków centralnych wzywa do globalnej współpracy

Największe banki chcą współpracy przy globalnej cyfrowej walucie

praca zdalna

Jak zbudować strategię SEO w 2021 r – słowa kluczowe, budowa linków, content