w , ,

Progronza cen bitcoin w 2021 roku. Jaki będzie szczyt?

bitcoin

Bitcoin będzie kosztował pod koniec 2021 r. 180 000 USD – twierdzi ekspert Bloomberga

Bitcoin zdaniem McGlone’a zaliczyć w 2021 r. kolejną dużą hossę, która sprawi, że kryptowaluta zdrożeje do ok. 180 000 USD. Tłumaczył, jakie czynniki sprawią, że BTC wzrośnie..

Badacz dodatkowo przedstawił część cech bitcoinów, które mogłyby pokazać, że największy pieniądz kryptograficzny według kapitalizacji rynkowej zwiększy się w nadchodzącym roku.

Zwraca on uwagę, że niestabilność bitcoina spada, nawet w porównaniu ze zwyczajową wymianą finansową. Bitcoin zmienia się w zaawansowaną odmianę złota. Jednym z kluczowych czynników, które zmieniają się w tym roku, jest malejąca niestabilność Bitcoina.

McGlone mówi, że podczas gdy zwyżkowy cykl został wypełniony przez Fear of Missing (FOMO), inny może zostać pobudzony bez nikogo innego, ale przez graczy z Wall Street.

Czym jest FOMO?

FOMO to skrót wyrażenia Fear of Missing Out, które możemy przetłumaczyć jako strach przed pominięciem. Zjawisko takie (syndrom) dotyka szczególnie ludzi młodych ale także inwestorów. Napewno kiedyś czułeś się wyobcowany gdy akurat nikt nie siedział z tobą w ławce. Podobnie można się czuć gdy przestaniesz używać Facebooka czy Instagrama, jak wiele wtedy cię ominie nowinek i zdjęć znajomych. Sytuacja strachu pojawia się także kiedy to zainwestujesz pieniądze w na giełdzie.

Silne FOMO przychodzi często wtedy, gdy dany walor należy sprzedawać, a nie kupować. Na lokalnym szczycie lub po bańkowym wzroście. Skłania ono do pochopnych i emocjonalnych, nieprzemyślanych decyzji inwestycyjnych, skutkujących stratą.

bitcoin polska infografika

A jeśli chodzi o QE (ilościowe luzowanie), zdajemy sobie sprawę, że podaż bitcoinów jest ograniczona. Rynek BTC był przeznaczony dla handlu detalicznego, a teraz przechodzi do dyskusji instytucjonalnej. Ograniczony zapas i rosnące zainteresowanie, w pełnej skali są generalnie doskonałe – wyjaśnił. Dzisiaj za 1 BTC płacisz 17 150 USD, czyli ponad 4 procent. Z drugiej strony ETH kosztuje 520 USD (1,5%. poniżej niż 24 godzin wcześniej, ale jednocześnie 8% więcej niż 7 dni wcześniej).

Jeśli korzystasz z zdecentralizowanych giełd lub przechowujesz tokeny lub przesyłasz je przez portfel, często trudno jest to wszystko śledzić. Łatwo jest nawet zapomnieć, co masz i gdzie. Istnieje jednak świetna aplikacja do przechowywania tagów na pozycjach ethereum i DeFi i nazywa się Zerion. Jest to wspaniałe narzędzie do rejestrowania tego, co masz w dzikiej grze handlu tokenami i jest darmowe i możesz zalogować się za pomocą swojego portfela, więc nie ma bolesnego procesu rejestracji.

Bitcoin jest liderem i definiuje cykl wartości, a jego wydajność będzie kierować wynikami wszystkich innych kryptowalut. Tweety Bitcoin Muska są dostępne dla wszystkich w danych. Niezależnie od tego, czy jesteś milionerem BTC według proroka Bożego Narodzenia, czy wątpiącym spodziewającym się rychłej korekty, jest to wykres do obejrzenia, ponieważ cena bitcoina i ethereum zależy od FOMO, a kiedy ten impuls minie, będzie to szczyt tego cyklu. FOMO, a teraz widzimy korporacyjne FOMO, jest potężną siłą, ale jest ostrą, a nie chroniczną, więc kryptowaluty nie będą płynąć na fali FOMO w nieskończoność.

Istnieje wiele niezwykle mocnych wykresów technicznych, więc na razie trzymam się mocno, ale jak widzieliśmy wcześniej, gdy bitcoin wiruje od 30 000 do 40 000 USD, rynki te są kruche. Zmienność może mnie wkrótce wstrząsnąć, ale mogą minąć dni lub tygodnie, być może nawet miesiące, zanim to nastąpi – ale tydzień to teraz długi czas w kryptografii i to sam w sobie jest sygnałem, na który można zwrócić uwagę.

Ostatnim wskaźnikiem są opłaty transakcyjne. Te są teraz wygórowane. Kiedy zaczną spadać, będzie to sygnał, że FOMO spada i na razie jedyną drogą idą opłaty transakcyjne jest kierunek w niebo.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
Veteran

Napisane przez admin

Content AuthorGallery MakerStory MakerImage MakerVideo MakerYears Of MembershipEmoji AddictUp/Down Voter
najmantaxi

Najman znów przegrywa. Zakończy karierę?

chips prices

Bitcoin pobił kolejny rekord. Jest bardzo drogi. Czekamy na wycenę 200 tyś zł