w ,

Bitcoin pobił kolejny rekord. Jest bardzo drogi. Czekamy na wycenę 200 tyś zł

chips prices

Cena Bitcoina osiągnęła nowy rekord, zbliżając się do poziomu 50 000 USD. Jego wartość rośnie, ponieważ coraz więcej instytutów wprowadza produkty finansowe związane z tą kryptowalutą. Tesla niedawno ogłosił opcję płatności za pomocą Bitcoin.

W piątek Kanadyjska Komisja Papierów Wartościowych w Ontario zatwierdziła uruchomienie funduszu kapitałowego, który będzie inwestował w kryptowalutę – przeznaczonego dla Bitcoin ETF. W czwartek Bank of New York Mellon ogłosił utworzenie nowego działu dedykowanego do obsługi aktywów cyfrowych. „BNY Mellon jest pierwszym globalnym bankiem, który ogłosił zintegrowaną usługę w zakresie aktywów cyfrowych” – powiedział Roman Regelman, dyrektor generalny Asset Services w BNY Mellon. Tesla zainwestowała około 1,5 miliarda dolarów w Bitcoin.

Elon Musk powiedział, że płatności w tej kryptowalucie będą akceptowane w najbliższej przyszłości – w tym w samochodach. Mastercard powinien również obsługiwać płatności kryptowalutowe w swojej sieci. Firma powiedziała, że aktywa cyfrowe stają się coraz ważniejszą częścią świata płatności. System tych operacji może funkcjonować bez centralnego zarządzania handlowego. Jego twórcą jest osoba pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Drugą najpopularniejszą kryptowalutą jest etherium. Mniejszy brat Bitcoina” nazywa się Litecoin. Kryptowaluta to cyfrowy pieniądz, który został stworzony za pomocą algorytmu poza tradycyjnym systemem bankowym i rządowym, który był używany w XVII wieku.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
Veteran

Napisane przez admin

Content AuthorGallery MakerStory MakerImage MakerVideo MakerYears Of MembershipEmoji AddictUp/Down Voter
bitcoin

Progronza cen bitcoin w 2021 roku. Jaki będzie szczyt?

5taSCZ6jShqZEA5kVdrbnX 1200 80

SpaceX Elona Muska – jedna trzecia satelitów na niebie należy do niego